7 tipov na darčeky pre prvoprijímajúcich a birmovancov

7 tipov na darčeky pre prvoprijímajúcich a birmovancov

Magazín Ver.sk 29.05.2019 3 minúty na prečítanie

Naši vzácni rodičia, krstní rodičia, staré mamy a otcovia, tety a strýkovia, birmovné mamy a birmovaní otcovia - áno, práve vám sú adresované tieto slová. Keďže je tu čas prvých svätých prijímaní a zároveň birmoviek, rozhodli sme sa s naším tímom Ver.sk pomôcť vám s výberom vhodných darčekov na tieto vzácne príležitosti.

Prvé sväté prijímanie:

Sami veľmi dobre poznáme tú dilemu, čo bude pre deti v tomto veku najlepším darčekom. Náušnice, retiazka, striebro, zlato, bicykel, peniaze.....? V dnešnej dobe sa nám ponúka tak mnoho vecí, ktoré deti zbožňujú. Jedna vec sa však nedá kúpiť ani v tom najlepšom obchode a tou je čas strávený s dieťaťom. Čas, keď mu venujete svoju prítomnosť, blízkosť a lásku. Čas otázok, odpovedí a vzájomných rozhovorov plných dôvery. Ak ste sa práve rozhodli pre dar času, ktorý chcete venovať svojim prvoprijímajúcim deťom, radi by sme vám dali pár nápadov, čím  ho vyplniť.

Knihy: Biblie: Biblia pre detiBiblia nielen pre deti . Pre dobrodruhov aj princezné tu máme: Mocnému bojovníkoviDrakobijec - moja cesta,  Malej milovanej princeznejVeru nie tak ako u zbojníkov

Hry: Drakobijec - tvoja cesta (hra a manuál)Kvíz - Prvé sväté prijímanieKvíz - Biblia

Modlitba a niečo na pamiatku: Modlitebná knižka- Od srdca k srdcuRuženec s vrecúškomRuženec- náramok- desiatokModlitebník pre detiKrížVitaj Pane Ježišu- pre dievčatáVitaj Pane Ježišu - pre chlapcov

Birmovka:

Mladí ľudia vo veku birmovancov už vidia mnoho vecí inak ako deti. Možno sa nedá s nimi už tak ľahko komunikovať a tráviť čas, ale zároveň sú hladní po prijatí a blízkosti iných, ktorí by ich milovali a videli. V tomto období je veľmi dôležité, aby si nachádzali osobný vzťah s Bohom ako milujúcim a prijímajúcim Otcom, Ježišom ako blízkym priateľom, ktorý ma pre nich vždy čas, a s Duchom Svätým ako radcom a utešiteľom. V mnohom im môže pomôcť aj výber z týchto kníh:

YOUCAT- Katechizmus Katolíckej cirkvi - katechizmus, ktorý je napísaný jazykom pre mladých. Povzbudzuje ich k tomu, aby ho čítali spolu viacerí v skupinkách a zdieľali sa o tom, ako veci vidia. Biblia- 1Slovo je vytvorená graficky príťažlivým spôsobom pre mladých. Nachádzajú sa v nej aj svedectvá ľudí, ktorí našli Boha vo svojom živote, sú v nej profily biblických osobností a mnoho iného. Manga Mesiáš - životný príbeh Ježiša, napísaný v štýle japonského kresleného komiksu manga. Je skvelým darčekom práve pre mladých, ktorí by si do rúk nezobrali bežnú Bibliu. BIBLIA vrecková - menšia veľkosť, v ktorej nájdete kompletný Starý aj Nový zákon. Ekumenická Biblia v armádnom vzore je skvelým darčekom pre mladého muža  :).

Mladí taktiež veľmi radi prezentujú svoj názor práve oblečením. Jedným z nápadov je ponúknuť im výber oblečenia, ktorým môžu ukázať svetu, Komu uverili. Tu nájdete výber mikín a tričiek aj z našej kolekcie.

A neoddeliteľnou súčasťou mladého človeka je, samozrejme, hudba. Darujte vašim birmovancom hudbu, ktorá povznáša ducha a zároveň vzdáva Bohu chválu. Tu nájdete top interpretov slovenskej kresťanskej hudobnej scény.

Veríme, že vám naše rady boli nápomocné pri vyberaní vhodných darčekov. Veľmi si vážime vašu priazeň a ďakujeme, že nakupujete srdcom :).

Váš tím Ver.sk


Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové