7 tipov na darčeky pre prvoprijímajúcich a birmovancov

7 tipov na darčeky pre prvoprijímajúcich a birmovancov

Magazín Ver.sk 29.05.2019 3 minúty na prečítanie

Naši vzácni rodičia, krstní rodičia, staré mamy a otcovia, tety a strýkovia, birmovné mamy a birmovaní otcovia - áno, práve vám sú adresované tieto slová. Keďže je tu čas prvých svätých prijímaní a zároveň birmoviek, rozhodli sme sa s naším tímom Ver.sk pomôcť vám s výberom vhodných darčekov na tieto vzácne príležitosti.

Prvé sväté prijímanie:

Sami veľmi dobre poznáme tú dilemu, čo bude pre deti v tomto veku najlepším darčekom. Náušnice, retiazka, striebro, zlato, bicykel, peniaze.....? V dnešnej dobe sa nám ponúka tak mnoho vecí, ktoré deti zbožňujú. Jedna vec sa však nedá kúpiť ani v tom najlepšom obchode a tou je čas strávený s dieťaťom. Čas, keď mu venujete svoju prítomnosť, blízkosť a lásku. Čas otázok, odpovedí a vzájomných rozhovorov plných dôvery. Ak ste sa práve rozhodli pre dar času, ktorý chcete venovať svojim prvoprijímajúcim deťom, radi by sme vám dali pár nápadov, čím  ho vyplniť.

Knihy: Biblie: Biblia pre detiBiblia nielen pre deti . Pre dobrodruhov aj princezné tu máme: Mocnému bojovníkoviDrakobijec - moja cesta,  Malej milovanej princeznejVeru nie tak ako u zbojníkov

Hry: Drakobijec - tvoja cesta (hra a manuál)Kvíz - Prvé sväté prijímanieKvíz - Biblia

Modlitba a niečo na pamiatku: Modlitebná knižka- Od srdca k srdcuRuženec s vrecúškomRuženec- náramok- desiatokModlitebník pre detiKrížVitaj Pane Ježišu- pre dievčatáVitaj Pane Ježišu - pre chlapcov

Birmovka:

Mladí ľudia vo veku birmovancov už vidia mnoho vecí inak ako deti. Možno sa nedá s nimi už tak ľahko komunikovať a tráviť čas, ale zároveň sú hladní po prijatí a blízkosti iných, ktorí by ich milovali a videli. V tomto období je veľmi dôležité, aby si nachádzali osobný vzťah s Bohom ako milujúcim a prijímajúcim Otcom, Ježišom ako blízkym priateľom, ktorý ma pre nich vždy čas, a s Duchom Svätým ako radcom a utešiteľom. V mnohom im môže pomôcť aj výber z týchto kníh:

YOUCAT- Katechizmus Katolíckej cirkvi - katechizmus, ktorý je napísaný jazykom pre mladých. Povzbudzuje ich k tomu, aby ho čítali spolu viacerí v skupinkách a zdieľali sa o tom, ako veci vidia. Biblia- 1Slovo je vytvorená graficky príťažlivým spôsobom pre mladých. Nachádzajú sa v nej aj svedectvá ľudí, ktorí našli Boha vo svojom živote, sú v nej profily biblických osobností a mnoho iného. Manga Mesiáš - životný príbeh Ježiša, napísaný v štýle japonského kresleného komiksu manga. Je skvelým darčekom práve pre mladých, ktorí by si do rúk nezobrali bežnú Bibliu. BIBLIA vrecková - menšia veľkosť, v ktorej nájdete kompletný Starý aj Nový zákon. Ekumenická Biblia v armádnom vzore je skvelým darčekom pre mladého muža  :).

Mladí taktiež veľmi radi prezentujú svoj názor práve oblečením. Jedným z nápadov je ponúknuť im výber oblečenia, ktorým môžu ukázať svetu, Komu uverili. Tu nájdete výber mikín a tričiek aj z našej kolekcie.

A neoddeliteľnou súčasťou mladého človeka je, samozrejme, hudba. Darujte vašim birmovancom hudbu, ktorá povznáša ducha a zároveň vzdáva Bohu chválu. Tu nájdete top interpretov slovenskej kresťanskej hudobnej scény.

Veríme, že vám naše rady boli nápomocné pri vyberaní vhodných darčekov. Veľmi si vážime vašu priazeň a ďakujeme, že nakupujete srdcom :).

Váš tím Ver.sk


Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk