• Tomu Ver! -25 %

    Novinka mesiaca

    6 dní 3 hodín 49 minút

Slovo - 11. január

Slovo - 11. január

Tomáš Daniel 11.01.2019 2 minúty na prečítanie

Lk 5, 12 – 16

Keď bol Ježiš v ktoromsi meste, zjavil sa muž plný malomocenstva. Len čo zbadal Ježiša, padol na tvár a prosil ho: „Pane, ak chceš, môžeš ma očistiť.“

On vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal: „Chcem, buď čistý!“ A malomocenstvo z neho hneď zmizlo.

A prikázal mu, že o tom nesmie nikomu hovoriť, ale: „Choď,“ povedal, „ukáž sa kňazovi a prines za svoje očistenie obetu, ako predpísal Mojžiš – im na svedectvo.“

No zvesť o ňom sa tým väčšmi šírila a schádzali sa veľké zástupy, aby ho počuli a dali sa uzdraviť zo svojich chorôb. On sa však utiahol na púšť a modlil sa.

Strážiť si svoj priestor.

Na Ježišovi jasne  vidieť, že sa neženie len tak. Je vnútorne zameraný na svojho Otca, zostáva v tichosti srdca a počúva. Niektorí ľudia majú pomaly za životný štýl stále sa hnať, reagovať na všetko možné, čo im život prináša. 

Boh nám ukazuje úplne niečo iné. Skutky majú vychádzať z modlitby, z tichosti a nie naopak. Ježiš si stráži svoj vnútorný priestor byť s Bohom a neženie sa do vecí na základe vonkajších podnetov.

Nie je to ľahké, ale dá sa to... dá sa to učiť, učiť zostať vnútorne pokojný, zostať v komunikácii s Bohom, rozlišovať vo svojom vnútri, dať čas Bohu v situáciach, upokojiť sa a potom nejako konať.  Je to o neustálom radostnom vyhľadávaní toho, čo sa páči Bohu a nie mne. 

Nie je to proti radosti či proti životnej spontánnosti. Pravá radosť je nakoniec aj tak o tom, že sa mi podarí zostať v Jeho vôli.

Pane, pomôž mi prehĺbiť spojenie s Tebou. Amen.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk