Slovo - 14. máj

Slovo - 14. máj

Tomáš Daniel 14.05.2019 4 minúty na prečítanie

Jn 15, 9 – 17

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako mňa miluje Otec, tak ja milujem vás. Ostaňte v mojej láske!

Ak budete zachovávať moje prikázania, ostanete v mojej láske, ako ja zachovávam prikázania svojho Otca a ostávam v jeho láske. Toto som vám povedal, aby vo vás bola moja radosť a aby vaša radosť bola úplná.

Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.

Vy ste moji priatelia, ak robíte, čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami, lebo sluha nevie čo robí jeho Pán. Nazval som vás priateľmi, pretože som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca.

Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám Otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene.

Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom.“

Balzam božských činov.

Boh nás pozýva, aby sme robili rozhodnutia pre činy, ktoré budú božské. Tie božské činy sú činy lásky. Sú to skutky, v ktorých dávame pečať obety, činy, v ktorých dávame viac než sa očakáva.

Boh nás pozýva, aby sme sa rozhodovali pre nezištnú, bezpodmienečnú lásku, pre takú, ktorú nám On sám dáva. Je to otázka viery a dôvery v Jeho slovo, lebo keby sme sa rozhodovali na základe spravodlivosti,tak hriešni a chybujúci ľudia nie sú hodní našej lásky, rovnako ako my sami nie sme hodní Božej lásky. Ale Boh nás miluje a chce, aby sme v dôvere prijali a dávali lásku.

Vždy, keď sa niekde objaví človek božských skutkov, skutkov lásky, pôsobí ako balzam na ranené ľudské duše. Ľudia rozpoznajú nezištnú, bezpodmienečnú a teda božskú lásku a dotýka sa ich to.

Pečať obety v našich skutkov je predvoj hlásania Ježiša Krista.

Možno to niekedy ani nie je vidieť, tá naša obeta, ten náš božský skutok, ale to neznamená, že nie je účinný. Božské skutky sú účinné vždy a nato treba, aby sme ich konali tak, aby sme sa páčili Bohu, aby v nich bolo prítomné to státie pred Bohom, keď ich konáme. To, že sú skryté a možno aktuálne nedocenené neznamená, že nie sú účinné.

Zostávajme v láske, aby sme tak zostávali v Božej láske, ktorú prijímame.

Pane, ty si láska, daj nech prinášam ovocie dobrých skutkov. Amen.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk