Slovo - 18. máj

Slovo - 18. máj

Tomáš Daniel 18.05.2019 4 minúty na prečítanie

Jn 14, 7 – 14

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak poznáte mňa, budete poznať aj môjho Otca. Už teraz ho poznáte a videli ste ho.“

Filip sa ozval: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí.“

Ježiš mu vravel: „Filip, toľký čas som s vami a nepoznáš ma?! Kto vidí mňa, vidí Otca. Ako môžeš hovoriť: ‚Ukáž nám Otca?!‘ Neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám zo seba, ale Otec, ktorý ostáva vo mne, koná svoje skutky.

Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. Ak nie pre iné, aspoň pre tie skutky verte!

Veru, veru, hovorím vám: Aj ten, kto verí vo mňa, bude konať skutky, aké ja konám, ba bude konať ešte väčšie, lebo ja idem k Otcovi.

A urobím všetko, o čo budete prosiť v mojom mene, aby bol Otec oslávený v Synovi. Ak ma budete prosiť o niečo v mojom mene, ja to urobím.“

Kvalitné skutky.

Často sa prichytím, že veci proste robím tak nejako ledabolo, len aby bolo. Tak neprítomne, nesústredene, bez ducha. Bežné povinnosti, rozhovory, domáce práce... sú skúškou našej viery. Znie to čudne, ale je to tak.

Proste u Boha nefungujú veci tak, že čím viac, tým lepšie. Boh chce kvalitu, dobre robené veci. V každej oblasti, v každej činnosti, v ktorej stojíme, Boh chce, aby sme ju odviedli so srdcom, prítomne, aby sme sa do toho vložili naplno, v jeho Duchu.

Tak často však nezvládam túto skúšku. Prajem si, aby Božie kráľovstvo rástlo. No často mám takú čudnú predstavu, že to je o kvantite, akoby kvantita zaručovala úspech. A to je chyták, to je také rozumové vypočítavanie. Boh uvoľňuje svoju moc cez kvalitu skutkov, nie cez kvantitu.

Slabo odvedená robota, nedokončená robota, robota bez srdca je proste prehra, nepochopenie skúšky. „Kto je verný v najmenšom, je verný aj vo veľkom, a kto je nepoctivý v malom, je nepoctivý aj vo veľkom.“ Lk 16,10

Veľa vecí je mi nesympatických až odporných, nechce sa mi a vtedy proste potrebujem zaprieť sám seba, zavolať na Boha a poprosiť o jeho Ducha, aby mi pomohol sa do toho vložiť. S Ním sa to dá. Veď Boh prijíma a žehná dokonalé obety, bezchybné. Teda Boh ma usvedčuje, aby som sa do svojich skutkov vložil naplno s celým srdcom a takéto obety mu prinášal na požehnanie.

Pane, prebuď ma ospalého k životu, k prítomnej chvíli, aby mi neunikalo to, čo odo mňa akurát chceš a nezastavoval som tak požehnanie. Amen.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk