Slovo - 27. máj

Slovo - 27. máj

Tomáš Daniel 27.05.2019 3 minúty na prečítanie

Jn 15, 26 – 16, 4a

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Keď príde Tešiteľ, ktorého vám ja pošlem od Otca, Duch pravdy, ktorý vychádza od Otca, on o mne vydá svedectvo. Ale aj vy vydávate svedectvo, lebo ste so mnou od začiatku.

Toto som vám povedal, aby ste sa nepohoršovali. Vylúčia vás zo synagóg, ba prichádza hodina, keď sa každý, kto vás zabije, bude nazdávať, že tým slúži Bohu. A budú to robiť preto, že nepoznali Otca ani mňa. A toto som vám povedal, aby ste si spomenuli, keď príde ich hodina, že som vám to hovoril.“

Nech Boh o tebe vydá svedectvo...

Niekedy sa v živote začneme tak trocha nezdravo tlačiť dopredu, viesť, odporúčať sa, robíme sa dôležitými viac než sme, atď., ale seba ani ľudí okolo seba neoklameme. Možno si povedia, že nech sa chlapec snaží, ale nevidia v nás tu pravú autoritu, to pravé svedectvo Ducha čiže odporúčanie Ducha. Čo je to svedectvo Ducha alebo odporúčanie Ducha?

To je vtedy, keď srdce, vnútro človeka zachytí dotyk pravej lásky, ktorý sprostredkuje Láska sama – Duch svätý skrze moje konanie. Ako keby nás v srdci niekoho potvrdil sám Boh. Ježiš povedal, že Duch o mne vydá svedectvo.

Potrebujeme sa zamerať na ovocie, kvalitu našich skutkov, na Boha samotného, robiť veci pre Boha s Bohom, a vtedy naše deti, naši blížni, naši nepriatelia v nás rozpoznajú dotyk lásky, lebo naše pôsobenie bude očistené, naše skutky budú čisté a budú mať pečať Ducha a nezištnej lásky.

Tak často si prajeme, aby naše deti alebo tí, ktorým slúžime, rozpoznali v tom čo robíme –lásku. Tak často sa sťažujeme, že niekto nevidí našu lásku, že niekto nám nevzdáva úctu, atď. Láska v nás ešte nedozrela, hľadáme potvrdenie seba u ľudí a naše skutky nie sú čisté, nemajú pečať Ducha, pečať nezištnej obety, nemilujeme z lásky k Bohu! Nech svedectvo našich skutkov, svedectvo Ducha je našim odporúčaním a potvrdením v srdciach tých, ktorým slúžime.

Pane, daj nech sú moje skutky očistené od chorých ambícií, ale nech konám z lásky pre Teba. Amen.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk