Anselm Grün

Anselm Grün

Známy nemecký katolícky kňaz, benediktínsky mních, filozof a teológ, ale aj znalec vo finančných otázkach, pôsobiaci ako ekonóm opátstva Münsterschwarzach. Anselm Grün je jeden z najúspešnejších a najčítanejších duchových kresťanských autorov, za svoj plodný spisovateľský život napísal už takmer tristo kníh, ktoré boli preložené do mnohých jazykov sveta. Za svoju precíznu vzdelávaciu a evanjelizačnú činnosť dospelých aj mladých dostal v roku 2007 štátne vyznamenanie – Spolkový kríž. Vďaka svojim knihám, prednáškam a kurzom sa stal mentorom a duchovným sprievodcom pre tisícky ľudí po celom svete, hľadajúcich odpovede na základné otázky viery aj každodenného života kresťana. Hoci sám v mladosti podnikal a dodnes sú jeho mnohé semináre venované manažérom a podnikateľom, dnes ako benediktínsky mních ´chváli chudobu´, zisky z predaja jeho úspešných kníh (predal viac ako 15 miliónov výtlačkov) dáva opátstvu, kde žije. On sám považuje za dostatočný luxus svoj ojazdený golf, ktorým chodí na prednášky a dať si niekde počas ciest niekde v motoreste dobré cappuccino... Medzi jeho najobľúbenejšie knihy medzi slovenskými čitateľmi patria tituly: Nepremeškaj svoj život – inšpiratívne čítanie o tom, ako nájsť v Ježišových slovách a skutkoch odvahu žiť svoj život naplno. Žasnime – o umení objavovať a otvoriť srdce zázrakom uprostred obyčajných dní. Titul Benediktín Anselm Grün – sugestívny knižný rozhovor o tichu, modlitbe, viere, ale aj vyhorení, výchove detí, či peniazoch... Sviatosti – Posvätenie kňazstva je úchvatné dielo o povolaní kresťana robiť svet krajším. Umenie starnúť – pútavé čítanie o tom, že bohatá a spokojná staroba je umením, ktorému sa treba učiť. Zlyhanie ako šanca – kniha sa zamýšľa nad otázkami, ako vziať pád v našom živote ako novú šancu.

Foto: Facebook/AnselmGrünFansite

79 produktov Filtre
3 16
  • "Objednávame z ver.sk často okrem kníh aj drobné darčeky pre priateľov a rodinu. Vždy prišli v 100% stave a všetkých potešili."
    Valéria
  • "Vždy mi vyšli v ústrety a zohnali mi aj knihy, ktoré neboli v aktuálnej ponuke. Tie čo mali, boli u mňa veľmi rýchlo. Oceňujem ochotu urobiť krok naviac a rýchlosť dodania."
    Miro, Čadca
  • "V internetovom obchodíku ver.sk vždy nájdem, čo potrebujem a s dodávkou som ešte ani raz nemala žiadny problém.""
    Maťa, Poráč

Filtre


3 16

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk