Anselm Grün

Anselm Grün

Známy nemecký katolícky kňaz, benediktínsky mních, filozof a teológ, ale aj znalec vo finančných otázkach, pôsobiaci ako ekonóm opátstva Münsterschwarzach. Anselm Grün je jeden z najúspešnejších a najčítanejších duchových kresťanských autorov, za svoj plodný spisovateľský život napísal už takmer tristo kníh, ktoré boli preložené do mnohých jazykov sveta. Za svoju precíznu vzdelávaciu a evanjelizačnú činnosť dospelých aj mladých dostal v roku 2007 štátne vyznamenanie – Spolkový kríž.

Vďaka svojim knihám, prednáškam a kurzom sa stal mentorom a duchovným sprievodcom pre tisícky ľudí po celom svete, hľadajúcich odpovede na základné otázky viery aj každodenného života kresťana. Hoci sám v mladosti podnikal a dodnes sú jeho mnohé semináre venované manažérom a podnikateľom, dnes ako benediktínsky mních ´chváli chudobu´, zisky z predaja jeho úspešných kníh (predal viac ako 15 miliónov výtlačkov) dáva opátstvu, kde žije. On sám považuje za dostatočný luxus svoj ojazdený golf, ktorým chodí na prednášky a dať si niekde počas ciest niekde v motoreste dobré cappuccino...

Medzi jeho najobľúbenejšie knihy medzi slovenskými čitateľmi patria tituly: Nepremeškaj svoj život – inšpiratívne čítanie o tom, ako nájsť v Ježišových slovách a skutkoch odvahu žiť svoj život naplno. Žasnime – o umení objavovať a otvoriť srdce zázrakom uprostred obyčajných dní. Titul Benediktín Anselm Grün – sugestívny knižný rozhovor o tichu, modlitbe, viere, ale aj vyhorení, výchove detí, či peniazoch... Sviatosti – Posvätenie kňazstva je úchvatné dielo o povolaní kresťana robiť svet krajším. Umenie starnúť – pútavé čítanie o tom, že bohatá a spokojná staroba je umením, ktorému sa treba učiť. Zlyhanie ako šanca – kniha sa zamýšľa nad otázkami, ako vziať pád v našom živote ako novú šancu.

Foto: Facebook/AnselmGrünFansite

84 produktov Filtre
3 17
  • "Dakujem timu ver.sk za ustretovy pristup k zakaznikovi, rychle sluzby a poskytnute poradenstvo."
    Renata, Bratislava
  • "Dobrý deň. chcem Vám dodatočne poďakovať za rýchle vybavenie objednávky a priloženie krásneho kalendáru, ktorý veľmi potešil, boli sme veľmi spokojní. Ešte raz ďakujeme. :) :)"
    Paulína, Domaňovce
  • "Dobrý deň. Dnes mi prišiel balíček ďakujem pekne.A aj za krasny odkaz ze ,,chyby nás nemajú rozdeľovať ale spájať" krásne. Hneď mám krajší deň. Krásny deň aj vám prajem"
    Mária

Filtre


3 17

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové