Max Lucado

Max Lucado

Max Lucado – Texasan s talianskymi koreňmi, chcel byť pôvodne právnikom, no biblický kurz na univerzite zmenil jeho životné cesty a rozhodol sa stať misionárom. Prežíval dosť divokú mladosť rebelujúceho tínedžera a ako sám hovorí, nebyť stretnutia s Ježišom, mohol celkom prepadnúť alkoholu. Boh však chcel inak.

Po dokončení biblických štúdií krátko pôsobil v cirkevnom zbore na Floride, potom odišiel aj s manželkou do Brazílie na misijnú činnosť. Po piatich rokoch sa vrátil s rodinou do USA a pridal sa k zboru Oaks Hill Church v texaskom San Antoniu, kde dodnes pôsobí ako pastor. Ako sám hovorí, „píše knihy pre ľudí, ktorí nečítajú knihy.“ Jeho diela sú zrozumiteľné, láskavé, plné porozumenia, ale aj svojského humoru a poetiky, typickej pre Lucada. Jeho najväčšou túžbou je odovzdať svojim čitateľom – často sklamaným, zraneným, osamelým, zúfalým, odkaz, že Boh ich miluje takých, akí sú.

O tom, aký dosah majú jeho knižky na ľudí, svedčia aj čísla – viac ako 120 miliónov predaných kópií, diela preložené do 54 jazykov sveta. Lucado už v roku 1990 prestal brať od svojho spoločenstva plat, pretože bol v tom čase úspešným knižným autorom. Dnes je nielen mimoriadne populárnym spisovateľom, ale aj rečníkom, ktorý dokáže vo svojej tvorbe i prednášať sprostredkovať ľuďom nádej a povzbudenie, ktoré sa pre nás ukrýva v Božích prísľuboch.

Žije v San Antoniu, je šťastným otcom troch dcér a starým otcom dvoch vnúčikov. Medzi jeho najúspešnejšie tituly patria Nádherne ilustrované knihy (akad. maliar Sergio Martinez) Si výnimočný – pôsobivý odkaz pre detského čitateľa o tom, že pre Boha sme výnimoční už len tým, že sme, a jeho voľné pokračovanie Si môj. O nič ustarostení je kniha, ktorá nás konkrétnymi veršami z Biblie vyvádza z deštrukčných úzkostí našej mysle. Neotrasiteľná nádej je zasa pútavý návod, ako si život vystavať na Božích prisľúbeniach.

32 produktov Filtre
3 14
Láska hodná dávania Akcia E-kniha epub pdf mobi
-17% 4,90
Deti kráľa Akcia
-15% 8,08
Pomoc z neba E-kniha epub pdf mobi
-7% 12,90
  • "Dobrý deň. chcem Vám dodatočne poďakovať za rýchle vybavenie objednávky a priloženie krásneho kalendáru, ktorý veľmi potešil, boli sme veľmi spokojní. Ešte raz ďakujeme. :) :)"
    Paulína, Domaňovce
  • "Dnes sme dostali od Vás balík, zásielka prišla v poriadku. Ďakujeme pekne za skoré vybavenie objednávky, s objednaným tovarom sme spokojní. Prajeme Vám veľa úspechov!"
    Lívia , Trstice
  • "Dobrý deň prajem, ďakujem veľmi pekne za dodanie objednávky, aby som stihla obdarovať kolegyňu aj urobiť sebe radosť druhou knižkou. Vážim si Vašu snahu a milý prístup. Určite si niekedy ešte objednám niečo a budem Vás odporúčať ďalej. S pozdravom a úctou Marianna."
    Marianna
Děti krále Akcia
-20% 8,00
Vďaka Betlehemu E-kniha epub pdf mobi
-14% 5,90
Zvolil si klince E-kniha epub pdf mobi
-14% 5,90
Nádej E-kniha epub pdf mobi
-11% 7,90

Filtre


3 14

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové