Anselm Grün

Anselm Grün

Známy nemecký katolícky kňaz, benediktínsky mních, filozof a teológ, ale aj znalec vo finančných otázkach, pôsobiaci ako ekonóm opátstva Münsterschwarzach. Anselm Grün je jeden z najúspešnejších a najčítanejších duchových kresťanských autorov, za svoj plodný spisovateľský život napísal už takmer tristo kníh, ktoré boli preložené do mnohých jazykov sveta. Za svoju precíznu vzdelávaciu a evanjelizačnú činnosť dospelých aj mladých dostal v roku 2007 štátne vyznamenanie – Spolkový kríž.

Vďaka svojim knihám, prednáškam a kurzom sa stal mentorom a duchovným sprievodcom pre tisícky ľudí po celom svete, hľadajúcich odpovede na základné otázky viery aj každodenného života kresťana. Hoci sám v mladosti podnikal a dodnes sú jeho mnohé semináre venované manažérom a podnikateľom, dnes ako benediktínsky mních ´chváli chudobu´, zisky z predaja jeho úspešných kníh (predal viac ako 15 miliónov výtlačkov) dáva opátstvu, kde žije. On sám považuje za dostatočný luxus svoj ojazdený golf, ktorým chodí na prednášky a dať si niekde počas ciest niekde v motoreste dobré cappuccino...

Medzi jeho najobľúbenejšie knihy medzi slovenskými čitateľmi patria tituly: Nepremeškaj svoj život – inšpiratívne čítanie o tom, ako nájsť v Ježišových slovách a skutkoch odvahu žiť svoj život naplno. Žasnime – o umení objavovať a otvoriť srdce zázrakom uprostred obyčajných dní. Titul Benediktín Anselm Grün – sugestívny knižný rozhovor o tichu, modlitbe, viere, ale aj vyhorení, výchove detí, či peniazoch... Sviatosti – Posvätenie kňazstva je úchvatné dielo o povolaní kresťana robiť svet krajším. Umenie starnúť – pútavé čítanie o tom, že bohatá a spokojná staroba je umením, ktorému sa treba učiť. Zlyhanie ako šanca – kniha sa zamýšľa nad otázkami, ako vziať pád v našom živote ako novú šancu.

Foto: Facebook/AnselmGrünFansite

82 produktov Filtre
3 17
  • "ďakujem veľmi pekne za vašu ochotu a promptnosť, veľmi ste ma potešili. A jednu knižku : Hodina zázrakov som už stihla poslať adresátovi. Vďaka ešte raz!"
    Júlia
  • "Dobrý deň :) Dnes mi prišla zásielka od Vás, Minútové modlitby pre mamy. Som Vám veľmi vďačná, že ste to tak ochotne zabalili, ako som Vás prosila. Ste perfektní :D"
    Mária
  • "Rýchly, ústretový a milý zákaznícky prístup nečakane zmenil obyčajný nákup na príjemný zážitok. Radosť nakupovať."
    Daniel, Bratislava

Filtre


3 17

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové