Bruno Ferrero

Bruno Ferrero

Saleziánsky kňaz, ktorý s typickou talianskou srdečnosťou, vrúcnosťou a človečinou dokáže vdýchnuť život príbehom na zamyslenie a na pohladenie každej duše. Bruno Ferrero, rodák z mestečka Villarbasse pri Turíne, dlhé roky riaditeľ vydavateľstva ElleDiCi a dnes šéfredaktor vestníka Bolletino Salesiano je autorom desiatok knižiek, určených predovšetkým pre detského čitateľa, plných múdrostí, postrehov, rozhovorov, životných právd. Ako vyštudovaný teológ sa vo svojich dielach zaoberá otázkami etiky, morálky, ale aj zmyslu života, vzťahmi medzi ľuďmi, človekom a Bohom.

Rád píše jazykom prirovnaní, tak ako kedysi rozprával so svojimi učeníkmi Ježiš. Ovláda umenie podávať svoje príbehy jednoducho, atraktívne, pritom s náležitou hĺbkou. Niektorí jeho štýl opisujú ako malé perly viery, ukryté v nenápadných, no mocných príbehoch, vyvolávajúcich úsmev.

Okrem písania sa kňaz Bruno Ferrero, asi najznámejší taliansky salezián súčasnosti, zaoberá najmä vzdelávaním mladých v teológii a katechizme. Medzi jeho najpôvabnejšie knižky, ktoré môžete užívať ako vitamíny – jednu múdrosť na každý deň, patria úspešné tituly Zaplátané srdce, Posledný list, O čom sníva jablko, Ľudia, ktorí lietali, Koľko stojí zázrak, či Nebo v našom dome. Knižka Otče náš je najdôležitejšou modlitbou kresťanov, pútavo prerozprávanou deťom. Božie prikázania ukryté v atraktívnych príbehoch zasa nájdete v knihe Rozprávaj mi o Desatore.

51 produktov Filtre
1 15
  • "ďakujem veľmi pekne za vašu ochotu a promptnosť, veľmi ste ma potešili. A jednu knižku : Hodina zázrakov som už stihla poslať adresátovi. Vďaka ešte raz!"
    Júlia
  • "Dakujem timu ver.sk za ustretovy pristup k zakaznikovi, rychle sluzby a poskytnute poradenstvo."
    Renata, Bratislava
  • "V internetovom obchodíku ver.sk vždy nájdem, čo potrebujem a s dodávkou som ešte ani raz nemala žiadny problém.""
    Maťa, Poráč

Filtre


1 15

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk