C.S. Lewis

C.S. Lewis

Hoci tohto celosvetovo známeho írskeho autora poznáme predovšetkým vďaka jeho mimoriadne populárnej fantasy sérii Kroniky Narnie, dielom Clive Staplesa Lewisa sa po celý život významne niesli myšlienky kresťanstva a viery. Laický teológ, básnik, esejista, ktorého diela boli preložené do desiatok svetových jazykov, sa narodil (1898) v Belfaste, jeho dedko bol anglikánsky pastor a to predurčilo tému viery a kresťanstva ako jeho životnej cesty a tvorby. Bol veľkým priateľom ďalšieho slávneho autora J. R. R. Tolkiena, pod ktorého vplyvom konvertoval na kresťanstvo. Bol profesorom stredovekej a renesančnej literatúry na Cambridge University, odborníkom na filozofiu, históriu, staré jazyky, mimoriadne obľúbeným medzi študentmi.

„V roku 1929 som uznal, že Boh je Boh...“ opísal Lewis svoje obrátenie, ktoré malo vplyv aj na jeho fantasy tituly, dnes chápané ako nádherná alegória na kresťanstvo. Jeho dielo je premknuté obdivuhodnou fantáziou, majstrovským rozprávačským štýlom, ale aj prenikavou logikou, rozhľadom, pochopením, hlbokými úvahami. Dodnes je považovaný za jedného z intelektuálnych gigantov 20. storočia, jeho knihy sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Napísal spolu viac ako tridsať diel.

Medzi slovenskými čitateľmi majú veľký úspech mnohé jeho tituly: Hovory o (ne)obyčajnom kresťanstve: jedna z najčítanejších Lewisových kníh a najvplyvnejších kresťanských diel vôbec - séria jeho príhovorov, obhajujúca základné kamene kresťanstva, Zaskočený radosťou – pôsobivé autobiografické dielo o autorovej ceste k viere, ateizmu a späť ku kresťanstvu, či Veľký rozvod – s mimoriadnym rozprávačským talentom opísaný príbeh fiktívneho autobusu, premávajúceho medzi nebom a peklom. Dokážeme si vybrať správne a zanechať zlé v minulosti?...

Foto: https://www.britannica.com/biography/C-S-Lewis


28 produktov Filtre
5 29
Bremeno slávy Akcia E-kniha
-15% 11,90
  • "Dnes sme dostali od Vás balík, zásielka prišla v poriadku. Ďakujeme pekne za skoré vybavenie objednávky, s objednaným tovarom sme spokojní. Prajeme Vám veľa úspechov!"
    Lívia , Trstice
  • "Dobrý deň :) Dnes mi prišla zásielka od Vás, Minútové modlitby pre mamy. Som Vám veľmi vďačná, že ste to tak ochotne zabalili, ako som Vás prosila. Ste perfektní :D"
    Mária
  • "Som velmi spokojna s vasim krestanskym internetovym obchodom Ver.sk,lebo pre mna vzdy vybavite co potrebujem a poradite mi tak dobre,ze s kazdeho darceka sa vzdy velmi potesia ti,pre ktorych som ho potrebovala."
    Soňa, Bratislava

Filtre


5 29

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové