Dominik Chmielewski

Dominik Chmielewski

Pozoruhodná cesta významného poľského kňaza Dominika Chmielewského k Bohu viedla cez roky v mladosti, strávené bojovými umeniami, v ktorých sa stal dokonca majstrom. Vyrastal v zbožnej rodine a svoje duchovné obrátenie zažil ako 23-ročný v Medžugorí. O dva roky neskôr sa na podnet tejto silnej duchovnej udalosti stal saleziánom, ako 33-ročný bol vysvätený za kňaza. Odvtedy sa neúnavne venuje pastorácii, upozorňuje na duchovné útoky v dnešnom sekularizovanom svete, vyzdvihuje úlohu manželstva, rodiny, spovede v živote kresťana-katolíka, publikuje, prednáša.

Popri teológii vyštudoval filozofiu, je zakladateľom spoločenstva Bojovníkov Panny Márie a duchovným vodcom Mužského ruženca. Dnes žije v saleziánskom kláštore v poľskom Ladzie. Na Slovensku ho môžeme poznať nielen ako autora sugestívnych knižných titulov, premknutých úprimnou láskou k Bohu. V roku 2020 sa Dominik Chmielewski zúčastnil v Bratislave na pochode za život a rodinu.

Jeho mimoriadne úspešné knihy si veľmi rýchlo obľúbili aj slovenskí čitatelia: Jeho láska ťa uzdraví – pútavé dielo o tom, ako spoznávať a bojovať o našu identitu Božích detí a víťaziť v tomto boji. Kecharitomene – ako dokáže spoznávanie Márie formovať naše srdcia, myslenie, odvahu a pripravovať nás na duchovný zápas v posledných časoch. Kalvária lásky – dojímavé rozjímania krížovej cesty, obsahujúce tiež sprievodcu osobitnou krížovou cestou pre manželov.

Foto: youtube

12 produktov Filtre
4 9

Filtre


4 9

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové