Elizabeth Camdenová

Elizabeth Camdenová Elizabeth Camdenová je autorka, ktorá sa preslávila najmä historickými románmi, zasadenými do obdobia amerických dejín nazývaného zlatý vek. Spoločnou črtou jej príbehov sú dôvtipné hrdinky, ocitajúce sa pred náročnými životnými výzvami a bohato vrstvené dejové línie.

Už predtým, než sa Elizabeth Camdenová stala svetoznámou spisovateľkou, pracovala ako knihovníčka vo veľkých aj tých najmenších knižniciach Ameriky, a práve z tejto svojej druhej práce čerpá mnoho inšpirácie pre svoje úspešné diela.

 Ako sama hovorí, má šťastie, že má dve zamestnania, ktoré obe nadovšetko miluje. No zo všetkých knižníc tou najobľúbenejšou – podľa jej vlastných slov - zostáva utešene sa rozrastajúca knižnica v jej vlastnom dome. Za svoje romány získala prestížne ceny RITA a Christy, objavili sa aj na zozname bestsellerov CBA. Dnes žije v Orlande na Floride s manželom, ktorý jej v ich spoločnom dome veľkodušne trpí „hrozivú“ kopu kníh.

Jeden z jej najžiadanejších románov je aj titul Odvážny plán -  príbeh, plný komplikovaných rodinných vzťahov a nebezpečných priateľstiev, sa odohráva na prelome 19. a 20. storočia v New Yorku na pozadí udalostí, keď sa bojovalo proti chorobám, prenášaným vodou. 


foto: elizabethcamden.com

2 produktov Filtre
14 15

Filtre


14 15

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové