Jerry B. Jenkins

Jerry B. Jenkins

Ak bol niekto pre písanie povolaným určite Jerry Jenkins. Americký autor nepozná hranice medzi žánrami. Napísal viac ako dvesto knižných titulov z oblasti sebarozvoja, mystery, romantické príbehy aj biografie. Mnohé z nich sa dotýkajú náboženstva, viery, kresťanstva.

Hneď po strednej škole sa Jenkins dal na biblické štúdiá. Zároveň sa venoval svojej veľkej láske – športu, no po viacerých zraneniach sa dal na kariéru športového reportéra. Novinárčina ho priviedla až k vydavateľskej a editorskej činnosti. Medzitým neustále písal vlastné knihy, z ktorých vyše dvadsať sa dodnes stalo New York Time bestsellermi.

Veľa svojich kníh venoval mládeži, mnohé jeho biografie sú zas venované športovým osobnostiam Ameriky.  Najznámejší širokej verejnosti je pravdepodobne pre svoju sériu románov Left Behind – na tému konečných časov, vytrhnutia, biblickej apokalypsy... Prestíž ako spisovateľ si definitívne získal spoluprácou so známym kazateľom Billym Grahamom, z ktorej vzišla kniha In His Own Words.

Jerry B. Jenkins je otcom Dallasa Jenkinsa – dnes už známeho filmového tvorcu fenomenálnej série The Chosen. Na základe filmového spracovania napísal Jerry Jenkins rovnomenné knižné dielo, verne mapujúce úspešný video-seriál.

Keď sa ho pýtajú, ku ktorej denominácii sa hlási, Jerry Jenkins odpovie: „Ježiš Kristus.“

Foto: jerryjenkins.com

2 produktov Filtre
8 15

Filtre


8 15

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové