Jozef Maretta

Jozef Maretta

Hoci pojem exorcista máme často skreslený pod vplyvom populárnych hollywoodskych filmov a spája sa nám často s niečím strašidelným a obávaným, jeden z dvoch stálo pôsobiacich exorcistov na Slovensku Jozef Maretta tvrdí, že jeho služba je službou nositeľa radosti: „Ponúkam ľuďom, ktorí za mnou chodia s rôznymi ťažkosťami, smútkami, bojmi víťazstvo Ježiša Krista, ktorý priniesol na Zem spásu, radosť a pokoj.“

Jozef Maretta (nar. 1965 v Ružomberku) je vyštudovaný gréckokatolícky kňaz, ako exorcista pôsobí od roku 2004 v Prešovskej archieparchie, je členom Kolégia konzultorov Prešovskej archieparchie  a tiež členom Presbyterskej rady Prešovskej archieparchie (2011). Okrem služby exorcistu pôsobí ako cirkevný sudca, cirkevný cenzor a pedagóg. Rád chodieva prednášať do farností, stredoškolských či vysokoškolských internátov.

Jozef Maretta vyrastal v hlboko veriacej rodine, grécko-katolíckym kňazom bol aj jeho dedko. Po štúdiách na strednej veterinárnej školy sa na teológiu, paradoxne, dostal až na piaty pokus, no od túžby stať sa kňazom ho to neodradilo. S úsmevom spomína, že sa mu vlastne splnil detský sen stať sa smetiarom: „Stretávam sa s tými najväčším smeťami – útokmi diabla a posielam ich tam, kde majú byť.“ Svoje bohaté skúsenosti nadobudnuté v službe kňaza, pedagóga a exorcistu opisuje aj vo svojich knižkách:

Diabol kradne maličkých je užitočná príručka o tom, aké dôležité je deti formovať aj a najmä z hľadiska morálneho a duchovného, v titule Povery ničiace rodiny sa zaoberá tým, ako by sa mali veriaci postaviť k fenoménom typu Halloween, nosenie červených šnúrok a pod... Kniha Odpoveď Cirkvi na fenomén Zlého vo svete ponúka podanú ruku tým, ktorí podľahli trikom diabla,  dielo Sme vo víťaznom tíme nám chce pomôcť rozoznať taktiky zlého a ako na ne odpovedať. 

foto: Katolícka Univerzita, Ružomberok

4 produktov Filtre
6 11

Filtre


6 11

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové