Lynn Austin

Lynn Austin

Lynn Austin - rodáčka z Michiganu, vyštudovaná psychologička ešte ako mladá, krátko po sobáši odišla so svojím manželom Kenom na dva roky do kolumbijskej Bogoty. Zatiaľ čo manžel pôsobil ako hráč symfonického orchestra, Lynn mala po večeroch veľa voľného času, a tak sa pustila do čítania. S nosom zaboreným do kníh postupne v sebe objavovala túžbu tiež písať príbehy, ktoré budú ľudí rozosmievať .

Trvalo to ešte niekoľko ďalších rokov, kým začala svoje príbehy a hrdinov – počas dlhých kanadských večerov, kam tentokrát práca zaviala jej manžela, klásť na papier popri tom, ako deti spali. Pracovala tvrdo na svojom literárnom štýle a zažila niekoľko odmietnutí jej prvých pokusov a diel, kým jej ako 46-ročnej vydali prvý román – Bohovia a králi . Z neho napokon vznikla úspešný 5-dielna knižná séria.

Ako spisovateľke jej pomohol vyrásť aj archeologický pobyt v Izraeli, kde načerpala inšpiráciu pre ďalšie svoje populárne tituly.  Počas svojej kariéry napísala dodnes 23 kníh, za osem z nich bola ocenená titulom Christy Award. Jej dielo Hidden Places bolo dokonca sfilmované. Dnes žije Lynn so svojou rodinou v západnom Michigane, teší sa z vnúčat a naberá inšpiráciu pre písanie v nádhernej prírode okolo Michiganského jazera.

Medzi slovenskými čitateľmi sú známe jej diela: Bohovia a králi – biblický román z čias princa Ezechiáša, ktorý musí čeliť neprávostiam a činom modloslužobníctva svojho otca,V tvojej koži – napínaný príbeh mladej vdovy, ktorá po príchode do domu svokrovcov zisťuje, že sa za ňu vydáva iná žena, či Odlúčení – román z obdobia vojny, vykresľujúci, že aj počas ťažkých časov Boh koná zázraky, aj keď ho práve nepočujeme...

Foto: lynnaustin.org

4 produktov Filtre
8 19

Filtre


8 19

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové