Marián Kuffa

Marián Kuffa

Azda najvýstižnejšou charakteristikou tohto kňaza ako človeka, autora aj kazateľa je názov jednej z kníh, ktorá je zozbieraným prepisom jeho hovoreného slova z posledného obdobia – Hlas, ktorý vyrušuje! Kňaz Marián Kuffa sa stal určite jednou z najkontroverznejšie chápaných postáv spomedzi duchovných osobností dnešného Slovenska. Človek s darom reči, zdravého zápalu aj empatie, s otvoreným srdcom pre ľudí na okraji spoločnosti, s ktorými zdieľa každodenný život na fare v Žakovciach, kde dodnes pôsobí.

Samotný jeho životný príbeh je ako z románu. Narodil sa na Štedrý deň, v detstve a mladosti mal vášeň pre karate, horolezectvo, chodil s kamarátmi opravovať kostolné veže, už vtedy sa pozeral hore a hľadal Boha. Boh si ho pritiahol bližšie k sebe po páde pri výstupe na Gerlachovský štít v r. 1990, kde po 13-hodinovej záchrannej akcii pocítil, že by mal zasvätiť život tomu, kto mu práve druhýkrát daroval život.

Postupne sa vo svojej duchovnej činnosti a službe kňaza profiloval ako kazateľ, zastávajúci nekompromisne tradičné hodnoty rodiny, odmietajúci súčasné ideológie gender a LGBTI, za čo si vyslúžil aj veľkú nevôľu. Bol kritizovaný aj za svoju prílišnú angažovanosť v politike. Na druhej strane má stále pre svoju autentickosť, pútavé kázne, srdečnosť a pevnosť, s akou stojí za určitými zásadami, veľa priaznivcov a nasledovateľov. Témy rodiny a jej tradičných hodnôt zastáva aj v občianskom združení Inštitút Krista Veľkňaza, ktorého je štatutárom.

Okrem titulu Hlas, ktorý vyrušuje patria medzi jeho ďalšie obľúbené diela knihy Buď Kristovým svedkom , kde sa obracia predovšetkým na rodičov, ktorí majú v rukách to najdôležitejšie, čo im Boh zveril – výchovu svojich detí, Maturita z lásky – svedectvá o Božom milosrdenstve z jeho vlastného života, či Farár Marián Kuffa – originálny životopis vo forme 200-stranového rozhovoru originálneho človeka, ktorý sa snaží milovať ľudí tak, ako potrebujú, nie tak, ako si zaslúžia. 

Foto: www.youtube.com

11 produktov Filtre
2 8

Filtre


2 8

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové