Marián Kuffa

Marián Kuffa

Azda najvýstižnejšou charakteristikou tohto kňaza ako človeka, autora aj kazateľa je názov jednej z kníh, ktorá je zozbieraným prepisom jeho hovoreného slova z posledného obdobia – Hlas, ktorý vyrušuje! Kňaz Marián Kuffa sa stal určite jednou z najkontroverznejšie chápaných postáv spomedzi duchovných osobností dnešného Slovenska. Človek s darom reči, zdravého zápalu aj empatie, s otvoreným srdcom pre ľudí na okraji spoločnosti, s ktorými zdieľa každodenný život na fare v Žakovciach, kde dodnes pôsobí.

Samotný jeho životný príbeh je ako z románu. Narodil sa na Štedrý deň, v detstve a mladosti mal vášeň pre karate, horolezectvo, chodil s kamarátmi opravovať kostolné veže, už vtedy sa pozeral hore a hľadal Boha. Boh si ho pritiahol bližšie k sebe po páde pri výstupe na Gerlachovský štít v r. 1990, kde po 13-hodinovej záchrannej akcii pocítil, že by mal zasvätiť život tomu, kto mu práve druhýkrát daroval život.

Postupne sa vo svojej duchovnej činnosti a službe kňaza profiloval ako kazateľ, zastávajúci nekompromisne tradičné hodnoty rodiny, odmietajúci súčasné ideológie gender a LGBTI, za čo si vyslúžil aj veľkú nevôľu. Bol kritizovaný aj za svoju prílišnú angažovanosť v politike. Na druhej strane má stále pre svoju autentickosť, pútavé kázne, srdečnosť a pevnosť, s akou stojí za určitými zásadami, veľa priaznivcov a nasledovateľov. Témy rodiny a jej tradičných hodnôt zastáva aj v občianskom združení Inštitút Krista Veľkňaza, ktorého je štatutárom.

Okrem titulu Hlas, ktorý vyrušuje patria medzi jeho ďalšie obľúbené diela knihy Buď Kristovým svedkom , kde sa obracia predovšetkým na rodičov, ktorí majú v rukách to najdôležitejšie, čo im Boh zveril – výchovu svojich detí, Maturita z lásky – svedectvá o Božom milosrdenstve z jeho vlastného života, či Farár Marián Kuffa – originálny životopis vo forme 200-stranového rozhovoru originálneho človeka, ktorý sa snaží milovať ľudí tak, ako potrebujú, nie tak, ako si zaslúžia. 

Foto: www.youtube.com

11 produktov Filtre
3 9

Filtre


3 9

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk