Max Lucado

Max Lucado

Max Lucado – Texasan s talianskymi koreňmi, chcel byť pôvodne právnikom, no biblický kurz na univerzite zmenil jeho životné cesty a rozhodol sa stať misionárom. Prežíval dosť divokú mladosť rebelujúceho tínedžera a ako sám hovorí, nebyť stretnutia s Ježišom, mohol celkom prepadnúť alkoholu. Boh však chcel inak.

Po dokončení biblických štúdií krátko pôsobil v cirkevnom zbore na Floride, potom odišiel aj s manželkou do Brazílie na misijnú činnosť. Po piatich rokoch sa vrátil s rodinou do USA a pridal sa k zboru Oaks Hill Church v texaskom San Antoniu, kde dodnes pôsobí ako pastor. Ako sám hovorí, „píše knihy pre ľudí, ktorí nečítajú knihy.“ Jeho diela sú zrozumiteľné, láskavé, plné porozumenia, ale aj svojského humoru a poetiky, typickej pre Lucada. Jeho najväčšou túžbou je odovzdať svojim čitateľom – často sklamaným, zraneným, osamelým, zúfalým, odkaz, že Boh ich miluje takých, akí sú.

O tom, aký dosah majú jeho knižky na ľudí, svedčia aj čísla – viac ako 120 miliónov predaných kópií, diela preložené do 54 jazykov sveta. Lucado už v roku 1990 prestal brať od svojho spoločenstva plat, pretože bol v tom čase úspešným knižným autorom. Dnes je nielen mimoriadne populárnym spisovateľom, ale aj rečníkom, ktorý dokáže vo svojej tvorbe i prednášať sprostredkovať ľuďom nádej a povzbudenie, ktoré sa pre nás ukrýva v Božích prísľuboch.

Žije v San Antoniu, je šťastným otcom troch dcér a starým otcom dvoch vnúčikov. Medzi jeho najúspešnejšie tituly patria Nádherne ilustrované knihy (akad. maliar Sergio Martinez) Si výnimočný – pôsobivý odkaz pre detského čitateľa o tom, že pre Boha sme výnimoční už len tým, že sme, a jeho voľné pokračovanie Si môj. O nič ustarostení je kniha, ktorá nás konkrétnymi veršami z Biblie vyvádza z deštrukčných úzkostí našej mysle. Neotrasiteľná nádej je zasa pútavý návod, ako si život vystavať na Božích prisľúbeniach.

25 produktov Filtre
3 13
  • "Vždy mi vyšli v ústrety a zohnali mi aj knihy, ktoré neboli v aktuálnej ponuke. Tie čo mali, boli u mňa veľmi rýchlo. Oceňujem ochotu urobiť krok naviac a rýchlosť dodania."
    Miro, Čadca
  • "Knihy, ktoré som si objednala, dorazili rýchlo a v nepoškodenom stave. Objednávala som už viackrát a bolo to vždy bez problémov. Určite odporúčam."
    Anna, Bratislava
  • "Dobrý deň. Dnes mi prišiel balíček ďakujem pekne.A aj za krasny odkaz ze ,,chyby nás nemajú rozdeľovať ale spájať" krásne. Hneď mám krajší deň. Krásny deň aj vám prajem"
    Mária

Filtre


3 13

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk