Max Lucado

Max Lucado

Max Lucado – Texasan s talianskymi koreňmi, chcel byť pôvodne právnikom, no biblický kurz na univerzite zmenil jeho životné cesty a rozhodol sa stať misionárom. Prežíval dosť divokú mladosť rebelujúceho tínedžera a ako sám hovorí, nebyť stretnutia s Ježišom, mohol celkom prepadnúť alkoholu. Boh však chcel inak.

Po dokončení biblických štúdií krátko pôsobil v cirkevnom zbore na Floride, potom odišiel aj s manželkou do Brazílie na misijnú činnosť. Po piatich rokoch sa vrátil s rodinou do USA a pridal sa k zboru Oaks Hill Church v texaskom San Antoniu, kde dodnes pôsobí ako pastor. Ako sám hovorí, „píše knihy pre ľudí, ktorí nečítajú knihy.“ Jeho diela sú zrozumiteľné, láskavé, plné porozumenia, ale aj svojského humoru a poetiky, typickej pre Lucada. Jeho najväčšou túžbou je odovzdať svojim čitateľom – často sklamaným, zraneným, osamelým, zúfalým, odkaz, že Boh ich miluje takých, akí sú.

O tom, aký dosah majú jeho knižky na ľudí, svedčia aj čísla – viac ako 120 miliónov predaných kópií, diela preložené do 54 jazykov sveta. Lucado už v roku 1990 prestal brať od svojho spoločenstva plat, pretože bol v tom čase úspešným knižným autorom. Dnes je nielen mimoriadne populárnym spisovateľom, ale aj rečníkom, ktorý dokáže vo svojej tvorbe i prednášať sprostredkovať ľuďom nádej a povzbudenie, ktoré sa pre nás ukrýva v Božích prísľuboch.

Žije v San Antoniu, je šťastným otcom troch dcér a starým otcom dvoch vnúčikov. Medzi jeho najúspešnejšie tituly patria Nádherne ilustrované knihy (akad. maliar Sergio Martinez) Si výnimočný – pôsobivý odkaz pre detského čitateľa o tom, že pre Boha sme výnimoční už len tým, že sme, a jeho voľné pokračovanie Si môj. O nič ustarostení je kniha, ktorá nás konkrétnymi veršami z Biblie vyvádza z deštrukčných úzkostí našej mysle. Neotrasiteľná nádej je zasa pútavý návod, ako si život vystavať na Božích prisľúbeniach.

25 produktov Filtre
3 13
  • "Rýchly, ústretový a milý zákaznícky prístup nečakane zmenil obyčajný nákup na príjemný zážitok. Radosť nakupovať."
    Daniel, Bratislava
  • "chtěla jsem poděkovat za pohotové vybavení mé objednávky i za milé překvapení: záložku a pohlednici s povzbuzujícím veršíkem. Je to opravdu znát, že pracujete s láskou, já zas poslechla dobrou radu a nakupovala jsem srdcem:-)."
    Marianna
  • "V internetovom obchodíku ver.sk vždy nájdem, čo potrebujem a s dodávkou som ešte ani raz nemala žiadny problém.""
    Maťa, Poráč

Filtre


3 13

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk