Rachael Denhollander

Rachael Denhollander

Americká autorka, rečníčka, právnička, ktorú preslávil súdny prípad Larry Nassara – doktora tímu amerických reprezentačných gymnastiek, obžalovaného zo sexuálneho zneužívania. Odvtedy je Rachael Denhollander vplyvným ženským hlasom, ktorý sa zastáva práv slabších, prenasledovaných, ale aj celkom obyčajných ľudí, ktorí potrebujú počuť povzbudivé slovo o svojej skutočnej identite. Toto je téma aj jej kníh, v ktorých pripomína dospelým aj detským čitateľom, aby sa nevzdávali svojej dôstojnosti, práva na spravodlivé zaobchádzanie a hľadali svoju hodnotu v hlbších kontextoch ako sú kritériá dnešného povrchného sveta. Okrem toho sa ako prednášajúca a autorka venuje aj témam etiky v pracovných vzťahoch, efektívneho líderstva a ďalším spoločenským otázkam.

V roku 2018, dva roky po prípade Larryho Nassara, spojeného so snahami určitých politikov kryť jeho zločiny bola časopisom TIME zaradená medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta. Glamour Magazine ju v tom istom roku zaradil medzi ženy roka a časopis Sport Illustrated jej prácu tituloval prestížnym pojmom „Inšpirácia roka“. V roku 2019 vydala Rachael Denhollander autobiografickú knihu „What is a Girl Worth?“, popisujúcu jej cestu objasňovania tejto kauzy.

Prednáša na najprestížnejších univerzitách – Harvard, Stanford, Columbia, pôsobí ako externá lektorka pre vojenskú akadémiu USA v otázkach líderstva. Vyučuje právnikov, vystupuje v televíznych debatách, publikuje, je tiež úspešnou detskou autorkou. Mimoriadnej ponuke sa tešia jej tituly, ktoré nájdete aj v našej ponuke - „Vieš, aké si vzácne, dievčatko?“ a „Vieš, aký si vzácny, chlapček?“ o tom, aké je dôležité, aby naši najmenší vedeli, že sú milovanými deťmi a výtvormi úžasného Stvoriteľa.

So svojím manželom Jacobom žije v Louisville, Kentucky, majú spolu štyri deti.

foto: twitter

 

 

2 produktov Filtre
8 9

Filtre


8 9

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové