Richard Rohr

Richard Rohr

Celosvetovo uznávaný duchovný učiteľ, známy a populárny americký kazateľ a exercitátor s nemeckými koreňmi Richard Rohr je jednou z najvýraznejších postáv hnutia duchovnej obnovy v USA. Františkán (do rádu vstúpil v r. 1961, ako 18-ročný), zakladateľ spoločenstva Nový Jeruzalem, ktoré je jedno z najväčších a najvplyvnejších spomedzi laických komunít na území USA, je verný myšlienke a učeniu, že nič nepomáha človeku v duchovnom raste tak, ako zbaviť sa všetkých falošných predstáv o sebe a stáť ´nahý´ zoči-voči Bohu...

Mnohí Richarda Rohra považujú za jeden z najväčších prorockých hlasov dneška. Je autorom mnohých úspešných a oceňovaných kníh, venuje sa najmä mužskej spiritualite, témam kontemplácie, Svätého Písma ako oslobodenia, ale aj otázkam budovania komunít, spravodlivosti, či ekospirituality. V roku 2005 navštívil aj Slovensko. Dnes pôsobí v Albuquerque v Novom Mexiku, ako zakladajúci riaditeľ Centra pre akciu a kontempláciu, ktoré vydáva známy časopis Radical Grace.

Mnohé z jeho kníh vyšli aj v slovenskom a českom jazyku:

Prelomový pôst – kniha, zložený z denných pôstnych meditácií, vedúcich nás k intímnemu stretnutiu s Bohom.
Veci skryté – titul, kde autor v desiatich kapitolách zaujímavo rozvíja tému Božieho zjavenia a ľudského poznania.
Nahý Boh – dielo, ktoré nás vyzýva, aby sme sa dostali na to najvnútornejšie miesto v sebe, kde stretávame Boha...

Foto: wikimedia.org

14 produktov Filtre
3 16
  • "Dobrý deň. chcem Vám dodatočne poďakovať za rýchle vybavenie objednávky a priloženie krásneho kalendáru, ktorý veľmi potešil, boli sme veľmi spokojní. Ešte raz ďakujeme. :) :)"
    Paulína, Domaňovce
  • "Dobrý večer prajem, chcem sa vám poďakovať za balík s vášho eshopu ver.sk.Obrazy sú naozaj krásne aj ostatné veci ktoré som si objednala. Teším sa na ďalšiu objednávku. Len tak ďalej."
    Viktória
  • "Dobrý deň :) Dnes mi prišla zásielka od Vás, Minútové modlitby pre mamy. Som Vám veľmi vďačná, že ste to tak ochotne zabalili, ako som Vás prosila. Ste perfektní :D"
    Mária

Filtre


3 16

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové