Vojtěch Kodet

Vojtěch Kodet

Vďaka svojej schopnosti pútavo, verne a efektívne ľuďom prinášať a objasňovať tajomstvá viery, evanjelia, morálky, zmyslu života je dnes Vojtěch Kodet jeden z najznámejších a najvyhľadávanejších kňazov v Čechách aj na Slovensku, ktorý prednáša, píše knihy, snaží sa osloviť veriacich cez videá, články... Venuje sa tiež duchovnému doprevádzaniu, formačnej činnosti, dáva duchovné cvičenia.

Za kňaza bol vysvätený v roku 1982, ešte počas štúdií teológie v Litoměřicích tohto rodáka z Malého Beranova oslovil Rád karmelitánov, ktorý v tej dobe pôsobil v podzemí. Aj preto slávny sľub v tejto rehoľnej rodine skladal tajne.

Počas socializmu pôsobil ako kaplán na viacerých miestach, po roku 1989 sa stal novicmajstrom kláštora karmelitánov v Kostelním Vydří. Získal doktorát zo štúdií spirituálnej teológie v Ríme, vyučuje na Univerzite Palackého v Olomouci. Je tiež členom hnutia Charizmatickej obnovy, spoluorganizuje tábory pre mladých JUMP. V roku 1991 založil Karmelitánske nakladateľstvo, kde okrem jeho diel vychádza každoročne aj populárny kalendár Malá poselství Vojtěcha Kodeta. Jeho diela vychádzajú aj na CD, bolo o ňom nakrútených viacero dokumentárnych filmov.

Medzi jeho obľúbené knihy patria tituly: Jeho rany nás uzdravili – dielo, ktoré nás povzbudzuje zdieľať všetky ťažké okolnosti nášho života s Kristom,  Nedělní promluvy – krátke zaujímavé zamyslenia nad pasážami evanjelia, čítanými na nedeľných bohoslužbách, Křesťanství a okultní praktiky – praktická príručka pre kresťanov, upozorňujúca na nástrahy ezoteriky, new age učení, mágie, okultizmu, či alternatívnej medicíny. Populárne sú aj jeho novény: Novéna k Panne Márii rozväzujúcej uzly, Novéna k Duchu Svätému, Novéna za evanjelizáciu národa...

Foto: vojtechkodet.cz

34 produktov Filtre
0 10
  • "Dobrý deň. Dnes mi prišiel balíček ďakujem pekne.A aj za krasny odkaz ze ,,chyby nás nemajú rozdeľovať ale spájať" krásne. Hneď mám krajší deň. Krásny deň aj vám prajem"
    Mária
  • "Rýchly, ústretový a milý zákaznícky prístup nečakane zmenil obyčajný nákup na príjemný zážitok. Radosť nakupovať."
    Daniel, Bratislava
  • "chcem Vám len povedať, že ďakujem Vášmu vydavateľstvu, že ste na náš knižný trh priniesli knihy od Jill E. Smithovej. Včera som dočítala poslednú z nich - Princ a márnotratník - zvyšné tri som čítala minulý rok. Veľmi ma obohatili po duchovnej stránke, čo si veľmi vážim, pretože knihy, ktoré sa dotýkajú srdca sú podľa mňa vzácne. Najviac som si obľúbila postavy Izáka a Jozefa, ale aj Sáry, Rebeky a Evy. Prosím, vydávajte knihy od tejto autorky aj naďalej!"
    Lucia

Filtre


0 10

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové