Vojtěch Kodet

Vojtěch Kodet

Vďaka svojej schopnosti pútavo, verne a efektívne ľuďom prinášať a objasňovať tajomstvá viery, evanjelia, morálky, zmyslu života je dnes Vojtěch Kodet jeden z najznámejších a najvyhľadávanejších kňazov v Čechách aj na Slovensku, ktorý prednáša, píše knihy, snaží sa osloviť veriacich cez videá, články... Venuje sa tiež duchovnému doprevádzaniu, formačnej činnosti, dáva duchovné cvičenia. Za kňaza bol vysvätený v roku 1982, ešte počas štúdií teológie v Litoměřicích tohto rodáka z Malého Beranova oslovil Rád karmelitánov, ktorý v tej dobe pôsobil v podzemí. Aj preto slávny sľub v tejto rehoľnej rodine skladal tajne.

Počas socializmu pôsobil ako kaplán na viacerých miestach, po roku 1989 sa stal novicmajstrom kláštora karmelitánov v Kostelním Vydří. Získal doktorát zo štúdií spirituálnej teológie v Ríme, vyučuje na Univerzite Palackého v Olomouci. Je tiež členom hnutia Charizmatickej obnovy, spoluorganizuje tábory pre mladých JUMP. V roku 1991 založil Karmelitánske nakladateľstvo, kde okrem jeho diel vychádza každoročne aj populárny kalendár Malá poselství Vojtěcha Kodeta. Jeho diela vychádzajú aj na CD, bolo o ňom nakrútených viacero dokumentárnych filmov.

Medzi jeho obľúbené knihy patria tituly: Jeho rany nás uzdravili – dielo, ktoré nás povzbudzuje zdieľať všetky ťažké okolnosti nášho života s Kristom,  Nedělní promluvy – krátke zaujímavé zamyslenia nad pasážami evanjelia, čítanými na nedeľných bohoslužbách, Křesťanství a okultní praktiky – praktická príručka pre kresťanov, upozorňujúca na nástrahy ezoteriky, new age učení, mágie, okultizmu, či alternatívnej medicíny. Populárne sú aj jeho novény: Novéna k Panne Márii rozväzujúcej uzly, Novéna k Duchu Svätému, Novéna za evanjelizáciu národa...

Foto: https://vojtechkodet.cz

31 produktov Filtre
0 9
  • "Objednávame z ver.sk často okrem kníh aj drobné darčeky pre priateľov a rodinu. Vždy prišli v 100% stave a všetkých potešili."
    Valéria
  • "Ďakujem Vám veľmi pekne za knihy. Sú super. Všetko došlo v poriadku."
    Lenka
  • "Knihy, ktoré som si objednala, dorazili rýchlo a v nepoškodenom stave. Objednávala som už viackrát a bolo to vždy bez problémov. Určite odporúčam."
    Anna, Bratislava

Filtre


0 9

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk