Vojtěch Kodet

Vojtěch Kodet

Vďaka svojej schopnosti pútavo, verne a efektívne ľuďom prinášať a objasňovať tajomstvá viery, evanjelia, morálky, zmyslu života je dnes Vojtěch Kodet jeden z najznámejších a najvyhľadávanejších kňazov v Čechách aj na Slovensku, ktorý prednáša, píše knihy, snaží sa osloviť veriacich cez videá, články... Venuje sa tiež duchovnému doprevádzaniu, formačnej činnosti, dáva duchovné cvičenia. Za kňaza bol vysvätený v roku 1982, ešte počas štúdií teológie v Litoměřicích tohto rodáka z Malého Beranova oslovil Rád karmelitánov, ktorý v tej dobe pôsobil v podzemí. Aj preto slávny sľub v tejto rehoľnej rodine skladal tajne.

Počas socializmu pôsobil ako kaplán na viacerých miestach, po roku 1989 sa stal novicmajstrom kláštora karmelitánov v Kostelním Vydří. Získal doktorát zo štúdií spirituálnej teológie v Ríme, vyučuje na Univerzite Palackého v Olomouci. Je tiež členom hnutia Charizmatickej obnovy, spoluorganizuje tábory pre mladých JUMP. V roku 1991 založil Karmelitánske nakladateľstvo, kde okrem jeho diel vychádza každoročne aj populárny kalendár Malá poselství Vojtěcha Kodeta. Jeho diela vychádzajú aj na CD, bolo o ňom nakrútených viacero dokumentárnych filmov.

Medzi jeho obľúbené knihy patria tituly: Jeho rany nás uzdravili – dielo, ktoré nás povzbudzuje zdieľať všetky ťažké okolnosti nášho života s Kristom,  Nedělní promluvy – krátke zaujímavé zamyslenia nad pasážami evanjelia, čítanými na nedeľných bohoslužbách, Křesťanství a okultní praktiky – praktická príručka pre kresťanov, upozorňujúca na nástrahy ezoteriky, new age učení, mágie, okultizmu, či alternatívnej medicíny. Populárne sú aj jeho novény: Novéna k Panne Márii rozväzujúcej uzly, Novéna k Duchu Svätému, Novéna za evanjelizáciu národa...

Foto: https://vojtechkodet.cz

34 produktov Filtre
0 10
  • "Dobrý deň :) Dnes mi prišla zásielka od Vás, Minútové modlitby pre mamy. Som Vám veľmi vďačná, že ste to tak ochotne zabalili, ako som Vás prosila. Ste perfektní :D"
    Mária
  • "S ver.sk máme veľmi dobrú skúsenosť s ústretovosťou a ochotou. Vždy majú dobrý výber kníh i pekných darčekov."
    Valéria
  • "Dobrý deň. chcem Vám dodatočne poďakovať za rýchle vybavenie objednávky a priloženie krásneho kalendáru, ktorý veľmi potešil, boli sme veľmi spokojní. Ešte raz ďakujeme. :) :)"
    Paulína, Domaňovce

Filtre


0 10

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové