Ako obnoviť svoju dušu, keď máte pocit, že prídete o rozum

Ako obnoviť svoju dušu, keď máte pocit, že prídete o rozum

Lisa Jacobson 21.04.2022 3 minúty na prečítanie

Dodnes neviem, ako sa to mohlo stať.

Z nemocnice som si priniesla to najrozkošnejšie dievčatko, aké ste kedy videli. Bola som šťastná a bola som za ňu nesmierne vďačná. Mali sme doma už jej brata, ktorý mal 18 mesiacov a teraz prišla aj táto malá nádherná ružová guľôčka, ktorá sa stala mojim miláčikom. Bola nádherná, ale nebola práve ten najväčší spáč. Chcela, aby som ju kojila celú noc, a viete si predstaviť, že to nebola žiadna zábava. Niekoľko týždňov som jej robila takéto celonočné „párty“, až som z toho začala prichádzať o rozum.

Raz v noci som ju nakojila a potom som s ňou chodila po izbe kolom dookola do druhej hodiny ráno, keď konečne. . . nakoniec . . . môj miláčik zaspal. Jemne som ju uložila do postieľky a potichu som sa priplazila k môjmu manželovi, ktorý zjavne nepočul, alebo nevnímal jej plač.

Upadla som do hlbokého spánku na celých dlhých 12 minút. Potom som začula jej plač.

Zobudila som sa, naklonila som sa nad bielu, čipkovanú postieľku a tiež som zakričala.

Znelo to asi takto: Aáááááááááá!

Keď sa dostanete „do tohto bodu“

Môj úbohý manžel vyskočil z postele v najvyššej pohotovosti. „Čo sa stalo?!“

Pozerala som na neho s vyvalenými očami – presne tak isto ako hľadel on na mňa. Nechcela som veriť tomu, čo som urobila. Hrozne som sa za to hanbila.

„Neviem, zlatko. Tak to nejako vo mne ... prasklo.“

Potom otecko zobral našu bábiku nežne na ruky a urobil to, čo som ja už nevládala. Keď odchádzal z izby, jemne ma napomenul: „Hej, nedovoľ, aby si sa ešte niekedy dostala do tohto bodu. Dobre?“

Ach áno, „do tohto bodu.“ Môžem vás uistiť, že som nikdy nemala v úmysle „dostať sa tam“.

Narodili sa nám štyria chlapci a štyri dievčatá. Takže som sa naučila viac o tom, ako sa vyhnúť tomu, aby som sa dostala „do toho bodu“. Naučila som niekoľko spôsobov, ako obnoviť a občerstviť svoju dušu.

Tu vám ponúkam niekoľko tipov pre matky, ako môžu obnoviť svoju dušu: je to zmes duchovných, fyzických a praktických spôsobov, ako sa vyhnúť kričaniu na detskú postieľku a iným bláznivým chvíľam. . .

Ako obnoviť svoju dušu

1) Urobte si čas na oddych, ktorý potrebujete.

Dajte oddychu vysokú prioritu, pretože to môže priniesť veľkú zmenu. Nedostatok spánku je hrozná vec. Choďte spať skoro alebo si zdriemnite. Požiadajte priateľov alebo rodinu, aby sa na chvíľu postarali o dieťa a vy si ľahnite na tiché miesto. Vážne sa potrebujete dobre vyspať.

2) Všetko robte v Kristovej sile.

Nerobte to svojou vlastnou silou. Nepresviedčajte sa, že „ja“ to dokážem, ale slúžte radšej v Jeho moci ako vo svojej. Umiestnite biblické verše po celom dome, spievajte chvály a modlite sa počas celého dňa. Materstvo potrebuje aj duchovné úsilie.

3) Nezanedbávajte svoje potreby.

Niekedy je mama taká zaneprázdnená, že sa zabudne najesť, osprchovať a dokonca aj ísť na WC. Zabudne milovať svojho manžela alebo komunikovať s dobrými priateľmi. Moja drahá, ako môžeš naplniť srdce svojho dieťaťa, keď tvoje je prázdne?

4) Buďte ochotní požiadať o pomoc.

Najprv mi to prišlo veľmi hlúpe a slabé, ale usúdila som, že je to lepšie ako sa nakoniec zrútiť. Jedna staršia pani mi pomáhala skladať oblečenie. Ďalšie dospievajúce dievča sa občas prišlo pohrať s deťmi. Na istý čas sme si dokonca objednali upratovačku.

Odkedy som kričala do postieľky, prešlo už veľa rokov.

Z toho dievčatka vyrástla krásna mladá dáma. Spýtala som sa jej, či si pamätá, čo som urobila.

Objala ma a povedala, že si pamätá len to, ako sme sa k sebe túlili, nahlas si čítali rozprávky a ako sa čľapkala v blatovej mláke.

Bola som za to naozaj vďačná.

How to Restore Your Soul When You Feel Like You're Losing Your Mind - Club31Women

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové