Srdce zavlažené búrkou

Boh ťa príjme aj so srdcom stvrdnutým na kameň. Dojazveným. Hrčovitým. Plačúcim a rozdrásaným, rozšklbaným na franforce. Vyschnutým, prašným, skalnatým a nehostinným ako povrch strašidelnej planéty... Jeho urgentný príjem funguje non-stop a toto sú Jeho najobľúbenejšie operácie.

Zoslanie Ducha Svätého: O čom to vlastne je?

Najbližšiu nedeľu budeme sláviť jeden z najvýznamnejších sviatkov v našom liturgickom kalendári – Zoslanie Ducha Svätého, známe aj ako Turíce. Tento sviatok nám pripomína chvíľu, kedy Duch Svätý zostúpil na apoštolov a dal im silu a odvahu šíriť evanjelium.

Mary Dwyn Sumbalová: Moje filipínske zápisky z geta hanby a beznádeje III.

Siahla si na dno svojich fyzických aj psychických síl. Častokrát sa náhle rozplakala – len tak, nad obrázkami, ktoré ponúka bežný život v getách Filipín, nad osudmi detí, ktoré namiesto lásky, bezpečia, smiechu poznajú život ulice, drogy, zneužívanie, chudobu a hlad.

Prečítaj si z knihy: Meč ducha - Ako vyjsť z pasce klamstiev, zranení a strachu

Pojem vnútorné uzdravenie sa stal v Cirkvi za posledné roky veľmi populárnym. Zatúžili sme po uzdravení natoľko, že sa pomaly stalo stredobodom nášho života. Túžime byť úplne vnútorne zdraví, túžime, aby sa tak stalo aj našim príbuzným. Veríme, že keď sa všetko uzdraví, príde iný život, kedy sa v tom lepšom prípade budeme môcť pustiť i do služby druhým ľuďom.

Nechať zomrieť staré

Áno, púšťať staré chce odvahu a lopotu. Chvíľami akoby ste mali prázdne ruky, civeli vo vzduchoprázdne. Des a úzkosť: „Ale tak – čo zostane z môjho starého života?“

Hora

Tak aj ty, drahá sestra, či dnes vymienaš plienky, zarezávaš v práci, šúruješ kúpeľňu alebo sa staráš o chorú svokru, maj srdce otvorené, Ježiš príde za tebou!

 • Nikodém

  Okrem paralyzujúcej paniky ma zviera aj neskutočné zúfalstvo a márnosť. Neviem, čo konkrétne som od Ježiša čakal. Istou časťou som vlastne aj veril, že môže byť Mesiáš. Keď mi vtedy navrhol, aby som ho nasledoval, veľmi som po tom túžil. Táto predstava vypĺňala akúsi prázdnotu, čo som už dlhšie v sebe pociťoval...

 • Prečítaj si z knihy: Služba oslobodenia - Doktrinálna komisia Medzinárodnej služby Katolíckej charizmatickej obnovy

  "Ako Cirkev veríme, že Boží Duch neustále koná. Tento dokument, ktorý prichádza v správny čas, je toho len ďalším dôkazom. Dokument kladie pevné teologické základy služby oslobodenia. Na základe toho potom predkladá zdravé pastoračné usmernenia, ktoré sa majú dodržiavať pri vykonávaní tejto služby." - Vsdp. J. S. Grob, J. C. D., pomocný biskup Chicagskej arcidiecézy (IL)

 • Tipy na darčeky pre prvoprijímajúcich a birmovancov

  Je tu čas prvých svätých prijímaní a zároveň birmoviek... Sami veľmi dobre poznáme tú dilemu, čo bude pre deti/mládež v tomto veku najlepším darčekom. Náušnice, retiazka, striebro, zlato, bicykel, peniaze.....? V dnešnej dobe sa nám ponúka tak mnoho vecí, ktoré deti zbožňujú. Jedna vec sa však nedá kúpiť ani v tom najlepšom obchode a tou je čas strávený s dieťaťom/teenagerom...

 • Prečítaj si z knihy: Meč ducha - Svetom nepremožiteľní

  "Veď kto iný premáha svet, ak nie ten, kto verí, že Ježiš je Boží Syn?" Človek potrebuje mať pevný bod, aby ho to všetko nepremohlo a nezničilo. Tým pevným bodom je Boh. On chce, aby sme mohli spoznať a veriť, že na to nie sme sami, ale že On je s nami. A že to nedokážeme vlastnou silou, ale tou jeho, ktorú nám dáva každý deň.

 • Prečítaj si z knihy II.: V člne uprostred mora - P. a R. Schwenkovci

  Ako dôverovať Bohu, ktorý nám ide v ústrety, keď okolo nás zúri búrka? "Tento príbeh naliehavo pripomína, že naša súčasná situácia nie je našou konečnou realitou a Boh je Pánom nad všetkým chaosom a utrpením!" - Candace Cameron Bure (herečka a autorka najúspešnejších titulov podľa New York Times).

 • Maličkosti nechaj tak

  Existujú stovky maličkostí, pre ktoré sa môžete rozhodnúť v manželstve bojovať jeden proti druhému. Objaví sa ich celá kopa, keď kráčate v manželstve bok po boku, ruka v ruke. Tieto maličkosti však strácajú význam, keď sa oddáme realite, že zajtrajšok nie je samozrejmosť.

 • Neboj/te sa

  Ak si dal niekto tú námahu a spočítal, že v Božom Slove nájdeme povzbudenie "neboj/te sa!" až 365-krát, už to samo o sebe je úchvatné!... Keď som sa v poslednom čase pýtala v modlitbách, čo s tými zvyškami všelijakých mojich strachov, Boh mi vždy odpovedal jednoznačne, ČO JE LIEK. Liekom je Jeho Pravda. Strachy, ktoré sú vlastne klamstvami, jednoducho treba prepísať Jeho pravdou.

 • Mary Dwyn Sumbalová: Moje filipínske zápisky z geta hanby a beznádeje II.

  Keď im pozerám do očí, vidím vystrašené ubolené deti, ktoré nedostali žiadnu lásku, a namiesto nej dostali strašne veľa zlého. Bola im vzatá ich nevinnosť už vo veľmi skorom veku. Sú citovo celkom vyhladované a sú vďačné za kúsoček čohokoľvek, čo im venujete – okuliare, dobré slovo, objatie...

 • Mary Dwyn Sumbalová: Moje filipínske zápisky z geta hanby a beznádeje

  Každého z nás si Boh povoláva a vyzbrojuje pre inú, jedinečnú službu. Kroky koučky a terapeutky Mary Dwyn Sumbalovej zaviedol tentoraz priamo do najchudobnejších ulíc Filipín, kam prišla s kusom viery a odhodlaním pomáhať deťom a mladým ľuďom s ich ťažkými traumami zo zneužívania, chorobami, závislosťami, beznádejou…

 • Prečítaj si z knihy: Prebuď moje srdce - E. W. Hussem

  "Emily Wilson Hussem sa dotýka našej túžby po tom, aby sme boli videné, počuté a milované. Ponúka jedinú odpoveď, ktorá môže naplniť túto túžbu: Boh sám. Vo svete plnom negativity vám táto kniha pripomenie, že život je krásny, môžete žiť radostne a Boh vás nikdy neopustí." (Leah Darrow, katolícka rečníčka)

 • "Ty si to nové, ktoré tvorím...nebadáš?..."

  Volám na Neho tak rada Ocko, no v skutočnosti s Ním oveľa častejšie plánujem robiť biznisy, prichádzam k nemu ako zamestnanec, dokonca niekedy ešte aj so zvyškami sirotstva a otroctva. A On mi vtedy povie: "Upokoj sa, lebo ty si tá nová vec! Ty si ten ďalší krok! Chcem, aby si tu bola takto so mnou, a vnímala, prečo mi tak rada hovoríš Otec.

 • Prečítaj si z knihy: Dcéra Edenu - J. E. Smith

  Prostredníctvom jedného skutku, pre svoju neposlušnosť Eva zistí, že svet už viac nie je dokonalé miesto. Stratí jediný domov, ktorý poznala, a s výčitkami v srdci musí čeliť neznámej budúcnosti. Stráca tiež dôveru k svojmu Stvoriteľovi a tiež k mužovi, s ktorým zdieľa svoj život. Ako vôbec prežijú bez Edenu?

 • Prečítaj si z knihy II.: Moc obyčajného skutku - D. Macomber

  Táto úžasná zbierka skutočných príbehov a motivujúcich posolstiev vás poteší a zároveň prekvapí. Pri jej čítaní sa na vlastné oči presvedčíte, že darovanie času, povzbudenia, nádeje, smiechu, modlitby, služby, prejavenie pohostinnosti či odpustenia často mení život nielen príjemcovi týchto darov, ale aj ich darcovi. Stačí jeden obyčajný skutok.

 • Mám kamarátku...

  Ďakujem Bohu, že sa ma dotýka cez toľko výnimočných ľudí a že ma učí byť Jeho očami, dlaňami, ušami, srdcom...

 • Výzva pre každú ženu

  Čo ti bráni žiť tak, ako to Boh pre teba zamýšľal, keď ťa stvoril? Čo ti bráni vyžarovať jedinečnú lásku, krásu a radosť, ktoré ti Boh dal, aby si sa o nich delila so svetom? Tvoj život sa odohráva tu a teraz. Dnes sa môžeš rozhodnúť, že ho chceš milovať a starať sa on. Už dnes pre to môžeš spraviť prvý krok.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové