O túžbach a predstavách

O túžbach a predstavách

Michaela Karabinošová 19.11.2021 3 minúty na prečítanie

  Mali sme návštevu. Takú z tých, čo ostanú do polnoci a vôbec vám to nevadí. Na to je predsa ranná káva. Na chvíle, ktoré sú dôležitejšie než spánok.

Rozprávali sme sa dlho a úprimne. O všednostiach, o láske, o plánoch. Jednoducho o Živote. Milujem takéto chvíle a ešte radšej ich prežívam spolu so svojím mužom, v teplom a vľúdnom objatí našej obývačky. Toto je domov, ktorý s ním chcem vytvárať pre všetkých, čo prekročia prah nášho života.

Sledovala som ho ako sa s posúvajúcimi ručičkami hodiniek aj on presúva. Zo stoličky pri jedálenskom stole na stoličku bližšie ku gauču. Až napokon skončil v pohodlnom kresle. Prechádzal z témy na tému, od obľúbenej knihy k snom a túžbam, od záležitostí srdca k Veľkej Láske. Ťahal našu návštevu na hlbinu. Jemne, citlivo, nenútene, no rozhodne. A mňa vtiahol do spomienok na časy nedávno minulé.

Znovu som stála na mládežníckom plese a bojovala sama so sebou. S túžbou hovoriť s ním o všetkom a o ničom a s tým zvláštnym, tak veľmi odlišným mladým mužom, ktorého v ňom videli všetci okolo. Zo všetkých, ktorých som poznala, bol on pre mňa tou najmenej pravdepodobnou voľbou. Mala som iné predstavy, mala som svoje plány a túžby. A potom prišiel Boh a ja som sa rozhodla veriť Jemu viac než verím sebe.

Spomienky mi utiekli a zachytila som ich znovu až v tmavej spálni plnej plaču bábätka a môjho vlastného zúfalstva. Toto veru neboj môj plán. Ako to mohol byť Jeho plán? Prečo by mi to robil? Popôrodná depresia je veľmi skutočná vec. Ale o tom snáď inokedy. Aj keď som Mu v tej chvíli nedokázala veriť, Boh prišiel.

Oči sa mi začali nebezpečne rýchlo plniť tekutými pocitmi, a tak som sa radšej po zvyšok večera sústredila na prítomnosť. Počúvala som Múdrosť v mojom mužovi a ďakovala jej, že napriek tomu, že o tom často pochybujem, naňho nezabúda. A napriek tomu, že o tom často pochybuje on, Ju vie počuť.

Keď som našu drahocennú návštevu objímala vo dverách, túžila som ju zabaliť do Lásky a istoty. Do odvahy snívať a túžiť a ponúknuť tieto svoje dôvernosti srdca a dovoliť, aby do nich prišiel Boh. Aby ich naplnil v čase a tvare, ktorá mal na mysli, keď nám ich do podstaty našej bytosti vložil.

Viete, ono to je ako s tými hrochmi. Milujú vodu, túžia po nej a ja som si istá, že by ani nevedeli vysvetliť prečo, proste to tak v nich od vekov je. Problém je len v tom, že nevedia plávať. Dobrá blbosť, čo? Na čo by Boh stvoril hrocha, ktorý miluje vodu, poslal ho do povodia veľkých riek a zabudol mu dať túto doslova životne dôležitú schopnosť?

Neviem, ale jedno som si všimla. Ono ten hroch má totiž schopnosť zadržať dych až na 5 minút. V praxi to funguje tak, že bdelý hroch sa rochní a čľapoce vo vode, a pritom sa svojimi mohutnými nohami neustále odráža od dna a vznáša sa. Ospalý hroch sa môže ďalej pokojne čľapkať vo svojej milovanej vode a keď zaspí a klesne pod hladinu na dlhšie než 5 minút, jeho vrodený inštinkt prikáže nohám odraziť sa a nadýchnuť nad hladinou. A to sa nemusí ani prebudiť.

Buď ako hroch! Dovoľ Bohu vyplniť túžby tvojho srdca. A nechaj sa prekvapiť spôsobom a časom. Mne to funguje lepšie než tie moje predstavy.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové