Príbeh hymny CampFestu 2019

Príbeh hymny CampFestu 2019

Ľudka Lipovská 14.08.2019 3 minúty na prečítanie

Keď si píšem pre vás tento Odkaz, počúvam pri tom pieseň, ktorú posielam aj vám. Vlastne, tento Odkaz sa vám rozhodla vyspievať práve ona, sama pieseň.

Točím si ju  dookola, už ani neviem po koľký krát. Ale nevadí mi to, a chce sa mi to robiť, dokiaľ toto nedopíšem :)

A pri tom so mnou robí ešte niečo výnimočné. Pomáha mi  spomenúť si na jej príbeh. Od chvíle, ako bola  počatá, až po jej narodenie, tak ako zneje tu

Vznikla práve vtedy, keď Majkovi došli slová na modlitbu, keď už nevedel ako ďalej a zostali mu už len slzy a tisíc nezodpovedaných otázok......

A od vtedy často a rada počúvam u nás doma, ako sa táto pieseň nesie v celom našom dome. Hlavne vtedy, keď Majkovi aj za pomoci gitary, pomáha vyhnať z jeho srdca neveru, strach a upokojiť jeho vnútro.

Spomínam si na to, ako dal Marián, Dávidovi (nášmu synovi), česť a dôveru len tým, že ho oslovil, či by spolu s ním nechcel na CampFeste zaspievať túto pieseň. A ako sme potom všetci doma vedeli a aj cítili, že pre oboch to bola veľká výzva :) :)

A tak som ju u nás doma počula znova dookola, ale už troška ináč. Ako si ju spolu nacvičujú, snažia sa nájsť harmóniu a zladiť spolu svoje hlasy, aby to znelo krásne a nie falošne. Lenže nedá mi pri tom si nespomenúť a vrátiť sa v spomienkach do iného času, ešte ďalej, do iných silných príbehov.

O tom, ako Dávid vo svojich jedenástich začal strácať svoj hlas a začal mať vážne problémy s hlasivkami. A ako ešte okrem toho bojoval niekoľko rokov so svojimi  úzkosťami, strachom a samotou....

Ale aj tam, kde si títo moji dvaja chlapci, ktorých neskutočne milujem, hľadali ku sebe cestu. Akou bolesťou si obaja prešli z toho, že sa im to, aj keď sa obaja snažili, dlho nedarilo.  Lenže spomínam si aj na ich zápas o to, nevzdať to s tým druhým.... A nedovoliť si, aby v nich zvíťazilo sklamanie jeden z druhého... A  teraz,  keď znova počúvam dookola túto už narodenú pieseň v tejto verzii a rozpomenula som si na všetko toto, tlačia sa mi do očí slzy ...

Pretože viem, že títo dvaja boží muži, ktorých tu počujem, vedia veľmi dobre o čom spievajú. A že nesú jasný Odkaz o tom, že je to pravda. Chcem vám ešte niečo ukázať. Zázrak s uzdraveným Davidovým hlasom a to, ako si to Boh obrátil na dobré. Ako si teraz  jeho hlas a jeho srdce, uzdravené zo strachu a zo samoty, používa na to, aby mohol práve toto vyspievať. 

Alebo ako tieto dva, originálne a tak odlišné hlasy, rovnako ako ich majitelia :), zrazu spievajú  spolu v harmónii. A ja sama som svedkom toho, že vidím zázrak a víťazstvo. V tom, ako si títo dvaja boží muži našli ku sebe cestu a začali sa učiť načúvať jeden druhému a ochutnávať špeciálny dar ,,originálnu jednotu", ktorú im daroval nebeský Otec. Je to pre mňa zážitok a poriadne si to vychutnávam,keď ich teraz vidím spolu :)

Čo  by bolo dobré ešte dopísať ?

Skús si kliknúť na odkaz pre túto pieseň a urob niečo veľmi jednoduché, ale možno kľúčové. Nechaj túto pieseň spievať svojmu srdcu. Pridaj sa ku nej a povedz mu, že Otec o tebe vie, nikdy ťa nestratil, že všetko na dobré obracia a On nikdy neprehráva..... A možno sa stane niečo, čo by si nečakal. Tvoje srdce sa prestane chvieť od strachu a nevera sa vytratí, pretože bude počuť už Otca, ako mu On sám hovorí, že o tebe všetko vie, že ťa nikdy neopustil a nezradil.

A  to, ako ťa veľmi miluje.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk