Ticho, oddych a uzdravenie srdca

Ticho, oddych a uzdravenie srdca

Alexandra Tinková 20.07.2022 4 minúty na prečítanie

"Veľmi stráž svoje srdce, lebo z neho  (vyvierajú) žriedla života."  (Prís 4, 23)    

     Dnes som videla v modlitbe seba, ako si držím srdce v dlaniach a utekám pred nejakým davom ľudí. Keď som poprosila Boha, aby mi ukázal viac, vyjavil mi bližšie obraz procesu uzdravovania srdca, ktorým si teraz spolu s ním prechádzam. Povedal mi láskavo, ako to len On vie, že takisto dôležité ako zbaviť polámané srdiečko starých boľačiek a očistiť ho od minulosti je teraz strážiť a chrániť ho, aby sa ono, už vyčistené, mohlo napĺňať iba tým dobrým a zdravým. Pravdou. Hovoril mi aj ďalej. Že srdce uzdravené z minulosti je akoby na polceste. Pretože teraz, keď je očistené a zahojené, je veľmi dôležité sýtiť ho dobrými vecami.

Nie sme povinní znášať hocičo a hocikoho

     Nenechajte si ujsť ani jeden vzácny okamih v procese uzdravovania s Bohom. Ak aj vy cítite, že ste s Bohom v procese uzdravovania zlomeného srdca a vedie vás vyhnúť sa niekomu či niečomu, urobte to. Možno vám to bude znieť čudne a cudzo, možno ste z minulosti naučení inak, ale nie ste povinní znášať hocičo a hocikoho. Naopak, ste zodpovední za vzácny proces svojho uzdravovania tak, aby mohol byť úplný a úspešný. Nenechajte si zobrať tento drahocenný čas s Bohom, keď chce vaše srdce napĺňať dobrými vecami. On presne vie, čo potrebujete. Niekedy je to aj samota. Keď sa vaše uzdravované srdce cíti zle pri niektorých ľuďoch, rečiach, situáciách, nevyčítajte si to. Je dostatočne čisté, aby vedelo rozlišovať v Duchu, no možno ešte nie celkom obrnené, aby všetko vedelo odrážať. Má právo na krásne chvíle v tichu, samote, pokoji aj pomalosti. 

Neuviaznuť v začarovanom kruhu

     Pred časom sa na mňa jeden človek oboril, že on nemá čas na toto a tamto, diskusie, pochopenie, slová, zdržovanie... Moje srdce to spočiatku šokovalo a zarazilo, no v ďalšej minúte som si povedala:  ´Okej, tak choď, choď, keď nemáš čas. Mne Boh zas hovorí, že mám s ním mnoho krásneho času. Hovorí mi, aké dôležité je udržiavať si v určitých veciach úplnú pomalosť a ticho, až nečinnosť, upokojujúcu atmosféru nehybnej hladiny jazera. Nemáš čas? Tak choď ďalej, náhli sa, ja sa tomu tlaku nepoddám!´ 

     Nedostaňte sa do tlaku emočného vydierania, keď potrebujete ticho na načerpanie nových síl a niekto vedľa vás vám to vyčíta. Nech beží ďalej svojím tempom. Vy si nenechajte ukradnúť žiadny stupienok uzdravovania. Ľudia sa často točia v rovnakých problémoch celé roky, vracajú sa k nim ako v začarovanom kruhu práve preto, že si nedovolili úplné uzdravenie, že preťali proces v polovici, že nechceli čeliť koreňom, prapríčinám svojich problémov.

      No vy si to doprajte! Doprajte si nečinnosť s Bohom, doprajte si oddych, ak vás tam vedie, doprajte si ticho a nehybnosť, ak vám to hovorí! Ak práve dnes nerobíte nič, len sedíte niekde v lese a zhlboka dýchate alebo si pozeráte video, ktoré vám dodáva energiu a nádej, upratujete byt, sadíte kvetiny, varíte chutné lasagne alebo ležíte s knihou na gauči, tak to robte, ak to potrebuje váš duch, duša, telo! Ak po tom volá vaše srdce do celej tej skladačky uzdravenia. Vtedy – áno, aj ležiac na gauči -  sme zodpovední. Zodpovednejší ako niekto, kto chce nevyriešené veci, traumy, šrámy a bolesti v srdci vyriešiť hlukom, zhonom, hyperaktivitou, workholizmom, ignorovaním, premaľovaním čiernej na bielu...

Boh chce naše srdce uzdravené

     Boh mi dnes jasne povedal, že nás chce niekedy spomaliť. Stíšiť. Zjednodušiť naše dni. Nechať tam len to podstatné. A tam som teraz aj ja. V nádhernom procese, kedy On dáva môjmu srdcu veľmi dôležité veci. Ja si to mám chrániť. Pretože nič nie je dôležitejšie. On chce naše srdce uzdravené. On nás chce zdravých a celých. Spokojných, pokojných a radostných. Nadýchnutých. Zocelených. Sýtych. A robí vždy všetko pre to, aby nás tam viedol. Počúvajme ho, doprajme si čas počúvať ten tichý hlas, aj keby sekery padali a okolo nás sa ľudia náhlili ktoviekam. Nedajme sa strhnúť náhliacim sa davom. Nechajme sa viesť Bohom.


Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové