Žime so všetkými v pokoji

Žime so všetkými v pokoji

Soňa Jančíková 24.05.2022 2 minúty na prečítanie

Ak je to možné a závisí to od vás, žite v pokoji so všetkými ľuďmi.“ (Rim 12, 18)

Apoštol Pavol napísal: „Usilujte sa zachovávať jednotu ducha vo zväzku pokoja.“ (Ef 4, 3) Grécke slovo preložené ako „usilujte sa“ je imperatív (rozkazovací spôsob), čo vylučuje akúkoľvek pasivitu, akýkoľvek postoj typu „počkáme a uvidíme“. Musíme byť aktívni. Ak sa hádame a škriepime v našich rodinách, ak sa delíme na strany v spoločenstve, ak odmietame milovať a ctiť si iných, potom popierame Boží pokoj v Ježišovi Kristovi. Pokoj, ktorý pre nás Kristus vydobyl na kríži, si vyžaduje úsilie, veľkú námahu a ustavičné skúmanie samého seba. Pri štúdiu tejto úlohy by sme si mali položiť otázku: Využívam pokoj, ktorý pre mňa Ježiš vydobyl na kríži? Duch Svätý vnáša do môjho každodenného života pokoj. Ako v tom môžem spolupracovať s ním?

V knihe proroka Izaiáša v 9. kapitole v 5. verši sa píše: „Lebo chlapček sa nám narodil, daný nám je syn, na jeho pleci bude kniežatstvo a bude nazvaný: zázračný Radca, mocný Boh, večný Otec, Knieža pokoja.“ Mojím kľúčom k pokoju so všetkými je nehľadieť na to, čo má urobiť ten druhý voči mne, ako by mal zmeniť správanie, ale to, čo ja mám zmeniť, prijať, odpustiť. Pre vzťah treba dve strany a často je to v našom živote tak, že druhá strana, aj napriek tomu, že sa snažíme, nechce byť s nami za dobre. V takom prípade zostaňme v pokoji, lebo nemá zmysel tlačiť veci, modlime sa za neho, odpustime mu a čakajme, či nepríde deň, kedy nás Boh spojí.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové