10 ranných modlitieb na rôzne príležitosti

10 ranných modlitieb na rôzne príležitosti

Magazín Ver.sk 20.06.2022 3 minúty na prečítanie

Ranná modlitba

Modlitba je osobné stretnutie s Bohom. Každý z nás, bez ohľadu, či sme veriaci, alebo neveriaci, má možnosť osloviť Boha osobne. Boh na každú modlitbu reaguje. Existuje veľa rôznych typov modlitieb. Najviac využívame prosebnú modlitbu, kedy Boha žiadame o naše potreby. Napr. úspech, peniaze, dobrú prácu, dobrého partnera, aby sme sa dostali na dobrú školu, alebo ju úspešne dokončili. Biblia nás učí, že vzťah s Bohom môžeme rozvíjať aj cez iné typy modlitieb. Napríklad modlitbu chvál, ked hovoríme Bohu kým je pre nás, alebo jednoducho aký je v skutočnosti. Napríklad, že je svätý, mocný, starostlivý, dobrý Otec, Spasiteľ. Prípadne mu ďakujeme za dobré, ktoré si užívame, že máme čo jesť, kde bývať, nemáme chorobu, alebo máme mier v krajine. Vecí za ktoré môžeme ďakovať je neskočetne veľa. Za čo si vďačný Bohu ty? Tu je pár tipov pre teba, ako by mohla tvoja ranná modlitba vyzerať. Ak k tomu pridáš aspoň krátke čítanie z Biblie, tak získať na daný deň duchovnú posilu. Nechaj sa jeho Duchom naplniť každé ráno. 

Pred ťažkým dňom v práci

Mocný Boh a Otec, ďakujem ti za moju, kde môžem zarábať peniaze. Dnes má čaká v práci veľmi náročný deň. Máme pred sebou ťažké úlohy a obávam sa, či to všetko dobre dopadne. Prosím naplň ma Duchom Svätým, aby som seba aj celému tímu spolupracovníkov pomohol dobre vyriešiť to, čo je potrebné. Daj, aby sme spolu objavili čo najskôr riešenie, aby nám práca dobre išla a stihli sme všetko, čo je potrebné. Prosím aj za naše vzťahy s kolegami, aby sme si vedeli navzájom vychádzať v ústrety, a aby sme sa nehádali, ale naopak aby sme vedeli dobre spolupracovať.

Dávam ti do rúk celý tento deň, ty ho veď.

Pred skúškou v škole

Milujúci Otec, ďakujem ti za školu, za mojich spolužiakov a tiež učiteľov. Dnes ma čaká náročný deň v škole. Mám dôležitú skúšku, cez ktorú potrebujem prejsť. Učil/a som sa koľko sa mi dalo, ale niektoré veci neviem dobre. Prosím nech dostanem také otázky, ktoré budem vedieť zodpovedať. Naplň ma svojich Duchom a nech mi tvoj Duch poradí. Nech sa nesústredím v odpovedi na nepodstatné veci, ale na tie dôležité a správne. Požehnaj aj skúšajúceho, nech má dobrú náladu a výborný deň.

Dávam ti do rúk celý tento deň, ty ho veď.

Pred bežným dňom

Svätý Boh, ďakujem ti za spánok a oddych a tiež za tento nový deň, ktorý mi dávaš do daru. Ďakujem, že ma miluješ takého/takú aká som. Dnes je úplne obyčajný deň ničím výnimočný pre mňa, aspoň tak sa mi to zdá. Ale viem, že pre teba je to nový deň, kedy sa mňa tešíš a chceš so mnou tráviť čas. Daj aby som tento deň prežil/a naplno v tvojej blízkosti, aby som si vážil/a každú malú vec alebo udalosť, ktorá mi dnes prekríži cestu. Nech viem reagovať na neočakávané situácie, ktoré som nemyslel/a, že budem dnes riešiť. Nech počujem, čo mi hovorí tvoj Ducha a kam ma vedie. Chcem naplno prežiť aj tento bežný deň. Chráň ma prosím pred každým zlom, hriechom, úrazom alebo chorobou.

Dávam ti do rúk celý tento deň, ty ho veď.

Modlitba mamy

Dobrý Boh, ďakujem ti za dnešný nový deň a za môjho manžela. Ďakujem ti za moje dieťa/deti. Sú tvojim veľkým darom pre nás. Naplň ma svojim Duchom a pomôž mi dnes byť milujúcou mamou. Nech v mojich deťom vidím teba. Daj mi silu, keď budú skúšať moju trpezlivosť, daj aby som im vedela vždy prejaviť svoju lásku. Tiež aby som im vedela dať aj správne hranice. Nech dnes iba pozdvihujem ich pohľad na seba, nech ich dokážem povzbudiť a naučiť dôležité veci pre život. Nech dnes cítia odo mňa iba prijatie. Prosím aj za manžela v práci, aby si mu dal úspech a chráň jeho aj deti od všetkého zla, aby sme sa dnes opäť všetci mohli večer stretnúť v zdraví.

Dávam ti do rúk celý tento deň, ty ho veď.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové