Ako si užiť slobodu odpustenia v manželstve

Ako si užiť slobodu odpustenia v manželstve

Lisa Jacobson 08.09.2021 2 minúty na prečítanie

Ja, vo svojej prirodzenosti nie som dobrá v odpúšťaní druhým.

Neviem odpustiť rýchle ani ľahko. Matt mi hovorí, že som „pomalá v odpúšťaní.“ Akoby som sa vo svojom vnútri chcela držať urážky a cítiť sa ublížená, aj keď sa mi už ospravedlnil a požiadal ma o odpustenie. Ale skôr je to tak, že nechcem, aby sa z toho dostal „príliš ľahko.“ Mám v sebe túžbu uistiť sa, že mu je to naozaj veľmi, veľmi, veľmi ľúto. Možno by som dokonca chcela, aby tak trochu zaplatil za svoj hriech.

Inými slovami povedané, veľmi som bojovala za to, aby som mala ten správny uhol pohľadu na odpúšťanie v láskyplnom biblickom vzťahu.

Sila odpustenia

Takže, pred niekoľkými dňami Matt urobil niečo, čo ma skutočne rozrušilo. Urobil to celkom nechtiac a netušil, že to na mňa tak zapôsobí.

A nielenže ma to rozrušilo – cítila som to ako urážku.

Z výrazu mojej tváre vedel, že urobil niečo zlé, ale nedokázal prísť na to, v čom by mohol byť problém. (Nerozumiem, ako mohol „nevedieť“ po 26 rokoch manželstva ?? )

Tak som mu to vysvetlila. Ale on stále nerozumel, nechápal dôvod. Povedal mi, že z tejto situácie zbytočne robím oveľa väčší problém, ako je nutné. A tiež povedal, že mal vedieť, že ma to rozruší.

A tak náš rozhovor pokračoval, popri tom, ako sme ustielali posteľ. (typ pre manželov: je takmer nemožné, aby ste sa nedostali k vášnivej hádke, kým ustielate spolu posteľ ... zvlášť ak je na posteli desať a viac vankúšov na hádzanie.)

Nakoniec sa rozhodol, že odloží bokom logické matematické vyjasnenie situácie a povedal mi, že sa vo svojej hĺbke zaujíma o to, ako sa cítim a že mu je veľmi ľúto, že ma urazil. Potom ma úprimne požiadal o odpustenie.

Tak sme sa dostali na začiatok diskusie, k tej časti o tom, ako povedal, že dokážem odpúšťať pomaly. No teraz ho to mrzelo a chcel sa zmieriť. Ale ja som chcela zostať nahnevaná.

Až na jednu vec. Ako veriaca som sa nemohla zostať „nahnevaná“, „držať sa urážky“ ani ho „nútiť, aby za to zaplatil“.

Biblia jasne hovorí o tom, ako máme reagovať na tých, ktorí hľadajú odpustenie – bez ohľadu na to, či je to váš manžel, alebo nie – musíme odpustiť.

A buďte k sebe dobrí, milosrdní, odpúšťajte si navzájom, ako aj vám Boh odpustil v Kristovi. (Ef 4,32)

Navzájom sa znášajte a odpúšťajte si, najmä ak by mal niekto niečo proti niekomu. Ako Pán odpustil vám, tak aj vy odpúšťajte druhým! (Kol 3,13)

Zahoďte teda urážky za hlavu.

Užite si obnovu vášho vzťahu.

A kráčajte spolu v slobode odpustenia.

Lisa Jacobson

https://www.ver.sk/magazin/ako-si-uzit-slobodu-odpustenia-v-manzelstve

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové