Je manželove srdce u mňa v bezpečí?

Je manželove srdce u mňa v bezpečí?

Magazín Ver.sk 13.01.2021 3 minúty na prečítanie

Napísala: Lisa Jacobson

Srdce jej muža jej dôveruje, nebude mu chýbať zisk. Príslovia 31,11

Ako môžete manželovi ukázať, že jeho srdce je u vás v bezpečí?

Vrchol prílivu. Tak sa volala reštaurácia. Spomínam si ešte aj na to, čo som si v ten večer objednala: Provensálske mušle udusené na masle, cesnaku, citróne a bielom víne… tu sa radšej zastavím so spomínaním na skvelé jedlo. S manželom sme sa veľmi chceli stretnúť na večeri s našimi dlhoročnými priateľmi. Všetci spoločne sme si užívali večer, mali sme dobré jedlo a dobre sme sa bavili. Naši priatelia majú úžasný zmysel pre humor. Celý večer som sa smiala, až ma boleli kútiky úst. Smiala som sa, aj keď som nastupovala do auta a bolo mi do smiechu aj na ceste domov. No všimla som si, že môj manžel bol nezvyčajne tichý.

Opýtala som sa ho: „Miláčik, si unavený?“

Nie, nebol unavený.

Potom mi to došlo: „Si sklamaný?“

Neodpovedal mi, ale môj inštinkt mi hovoril, že je to tak.

„Och,“ snažila som sa o súcit, „Povedal John niečo, čo ťa urazilo?“ (Vtipné narážky sa niekedy môžu človeka aj dotknúť.)

Nie, ani to nebolo ono.

Hmm… premýšľala som pár minút.

„Si ticho kvôli mne? Urobila som niečo zlé???“

V mysli som si premietala celý večer. Premýšľala som nad tým, čo som povedala, alebo urobila, na čo by sa mohol uraziť. Nič ma nenapadlo. Opýtala som sa ho niekoľko otázok a tak sme o tom začali hovoriť. Popri našom vtipkovaní a žartoch sme si trochu uťahovali s istej manželovej vlastnosti. Bolo to v rámci priateľskej zábavy. Nebolo v tom nič zlé.

Alebo som si to aspoň myslela.

Ale môj manžel – muž, ktorého milujem – neocenil tento druh humoru. Ani najmenej. Aby som to upresnila, nepáčilo sa mu, že som sa uťahovania zúčastnila aj ja. Prosím, skúste pochopiť, že by som ho nikdy nechcela zraniť. Alebo urobiť niečo neúctivé voči nemu. No presne to som urobila. Oboje. A cítila som sa kvôli tomu veľmi zle. Nebolo to správne a predmet uťahovania bol vlastne presný opak toho, čo som si o ňom myslela.

Pripadalo mi to ako odliv v našom manželstve. Poprosila som ho, aby mi odpustil. On mi odpustil. Vtedy som sa rozhodla, že už nikdy nechcem urobiť nič podobné.

Starať sa o srdce môjho manžela

Môj manžel potrebuje vedieť, že môže so mnou počítať, že pred druhými ľuďmi budem o ňom hovoriť len pekne. Aby sa nemusel trápiť nad tým, „čo o ňom nahovorím“ nabudúce pred druhými ľuďmi. Potrebuje mať istotu, že sa už nikdy nebudem smiať pred druhými ľuďmi na jeho účet.

Aby mi v tomto mohol dôverovať.

Pretože, ja mám srdce svojho manžela. Je v mojich rukách. Nesmiem s ním zaobchádzať nerozvážne a nedbalo. Tak, ako som to urobila v ten večer.

Manžel potrebuje vedieť, že jeho srdce je u mňa v bezpečí.

My manželky, môžeme niekedy zabudnúť na to, že manželove srdce je v našej starostlivosti. Máme jedinečné privilégium starať sa oň – na verejnosti, aj v súkromí – a toto potrebujeme brať úplne vážne.

Jeho srdce je bezpečne uložené v mojom.

Veľa milostí.

Lisa Jacobson

HowCan My Husband Know His Heart Will Be Safe With Me? - Club31Women

Čo ďalšie ťa chytí za srdce?

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk