Ale ja nechcem trpieť

Ale ja nechcem trpieť

Richard Štefák 04.08.2022 3 minúty na prečítanie

Ale ja nechcem trpieť...

Nikto z nás nechce čítať o utrpení, máme ho v našom živote dosť. Ale, čo ak nám nejaká kniha pomôže zmeniť pohľad na ťažkosti v našom živote?

Každý z nás sa občas (niekto dosť často) stretne s pochybnosťami. „Existuje Boh?“ „Je pri mne?“ „Zaujíma sa o môj život?“ a iné otázky nám víria hlavou. Deje sa to hlavne vtedy, keď prežívame ťažší čas, ktorý priniesla strata niečoho - možno vzťahu, alebo neúspech v práci, v škole, prípadne zdravotný problém. Niekto nie je pre ťažkosťami 100% chránený. Môže sa zdať, že iba  ja prežívam problémy a ostatní sú radostní, slobodní, bezproblémoví. Ale je to naozaj iba zdanie. Každý z nás má svoje boje a ľudské neúspechy.

Životné problémy boli, sú a budú prichádzať. Ako sa s nimi vyrovnať? V prvom rade je potrebné povedať, že trvajú iba do určitého času. V druhom rade je potrebné spomenúť, že nie je to 100% obraz nášho života. Áno, pripúšťam, na svete sú aj ľudia, u ktorých sa to blíži k 100%, ale vo všeobecnosti sa naša radosť a smútok striedajú. Isté je, že sa tomu striedaniu veľmi nedá vyhnúť.

Kresťanstvo má odpovede na utrpenie. Tieto nám ukázal Ježiš Kristus. V prvom rade, utrpenie má zmysel. On trpel tiež. Prežíval veľmi podobné veci ako my. Obavy, smútok, zradu, nezáujem, vnútornú bolesť a trpel aj fyzicky pri bičovaní a ukrižovaní. Boží Syn by netrpel, ak by utrpenie nedávalo zmysel. V žiadnom prípade by sa nedostal do situácie alebo životného položenia, ktoré by nedávalo zmysel.

Boh rozumie utrpeniu, veď ho sám zažil, hoci ho sám nevymyslel. Dokonca sa podriadil zákonu hriechu, utrpenia a smrti. Napriek tomu, že on nespáchal žiadne zlo, vstúpil do sveta, ktoré ovládalo zlo a nechal sa ním zdanlivo premôcť. Podstúpil utrpenie, ktoré spôsobili bytosti, ktoré stvoril zo svojej lásky a pre dobro.

Na zemi je to v našom živote často boj, a niekedy sa cítime ako sa náš život potápa. Ale Boh nám ide v ústrety. Nielenže ide v ústrety, ale aj vystiera svoje ruky, aby nás zdvihol. Iba o neho má zmysel sa oprieť plnou váhou, iba jemu má zmysel dôverovať naplno a v každej situácii.

Kniha V člne uprostred mora, ktorá prináša nádej v utrpení a uisťuje nás o stálej Božej prítomnosti a pomoci. Manželia Patrick a Ruth Schwenkovci prežívali vo svojom živote veľmi ťažké obdobie, počas ktorého zistili, že ich viera je veľmi malá a zároveň krehká. Toto obdobie však ich vieru posunulo na miesta, kde by nebola, nebyť ich ťažkých časov. V knihe popisujú životné situácie s ktorými sa museli vyrovnať a ako sa s nimi vyrovnávajú doteraz a príbehy preverené praxou, ktoré môžu zmeniť aj naše životy.

Tu je pár citátov z knihy:

Nezáleží na tom, čo sa nám stane, dôležitejšie je to, čo sa stane v nás.

Ak máme Ježiša, máme všetko. To znamená, že ak aj „všetko“ stratíme, stále máme všetko.

Ak však máme v našich skúškach prejsť premenou, naša viera sa musí z hlavy presunúť do srdca.

Naša viera môže zakolísať, Božia oddanosť však nikdy.

Nádej nám pripomína, že naša súčasná situácia nie je konečnou realitou.

Boh dokázal svojim zmŕtvychvstaním, že bolesť je tu iba do času a on je konečným a absolútnym víťazom.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové