Boh vie, kto bude lepší prezident.

Boh vie, kto bude lepší prezident.

Richard Štefák 25.03.2019 2 minúty na prečítanie

Koho voliť za prezidenta v druhom kole?

V živote som sa naučil, že rozum nie je patent na všetko. Niekedy vyhodnotíme veci veľmi rozumne, ale nepríde také ovocie, aké očakávame. Rozumom vyhodnocujeme veci na základe vstupných informácií, ktoré sme získali o danom probléme. Je logické, že ľudia, ktorí neveria v Boha, považujú rozumnosť za najvyššie a jediné meradlo správneho rozhodovania. Existuje ešte intuícia, niečo v nás, čo nie je úplne logické, a niektorí ľudia jej pripisujú tiež nie malú váhu vo výslednom rozhodnutí. Teda niekto sa rozhoduje viac rozumovo, niekto zapája aj intuíciu v rôznej miere. Spravidla hrá prím rozum, no v niektorých situáciách dáme viac na intuíciu.

Ako kresťania však potrebujeme do nášho rozhodovania zapojiť aj niečo iné. Rozum ani intuícia nie sú patent na všetko. Potrebujeme vedieť rozoznať Boží hlas. Boh existuje a hovorí. V Jn 10,27 Ježiš hovorí: „Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou.“

Čo ak sme postavení pred voľbu a máme vo výbere dvoch možností dilemu? Môže nám v tom pomôcť situácia, v ktorej sa ocitol Pavol.

Sk 16,6-9 „Cez Frýgiu a galatský kraj iba prešli, lebo Svätý Duch im bránil hlásať slovo v Ázii. Keď prišli k Mýzii, pokúšali sa ísť do Bitýnie, ale Ježišov Duch im nedovolil.  Obišli teda Mýziu a zišli do Troady. Tam mal v noci Pavol videnie: Akýsi Macedónčan stál a prosil ho: „Prejdi do Macedónska a pomôž nám.“

Boh im zjavne zabránil hlásať slovo v Ázii a Bitýnii. Zaujímavá je skutočnosť, že sám Boh vyberá, kde sa bude hlásať slovo a kde ešte nie. Boh pozná presne situáciu daných krajov. Pavol má v noci videnie, ktoré ho pohne smerom na západ do Macedónska.

A presne o toto ide. Ľudia, ktorí sú za rôznymi médiami, sa snažia k nám hovoriť rôzne posolstvá.

„Dosť bolo Fica!“

„Smer musí skončiť!“

„Nie liberalizmu!“

„Nie homosexuálom!“

Možno sme zmätení z toho, čo urobiť, koho voliť. Čo je menšie zlo? Mať tu politickú mafiu alebo liberalizmus zo všetkými „slobodami“?

Kresťania, Boh vidí do hlavy aj do srdca ako Šefčovičovi, tak aj Čaputovej! On pozná našu krajinu. Vieme však, čo chce On? Rozhodujeme sa iba na základe médií, ktoré sledujeme? A nemali by sme sa rozhodovať aj na základe počúvania Boha? Viem, že pre mnohých z nás je toto vzdialená méta a myslíme si, že Boh nám dal hlavne rozum. Je však čas to zmeniť.

Navrhujem, aby sme posledný týždeň pred voľbami vypli všetky spravodajské portály, Facebook, atď. Nedajme priestor tomu, aby len iní formovali naše rozhodnutie. Myslím, že už vieme o kandidátoch dosť. Posledný týždeň ušetríme vlastné srdce kopca špiny, hejtu, nových prevratných informácií a zároveň získame čas na počúvanie Pána. Boha vieme počuť počas našej modlitby, hovorí k nám tichým vnútorným hlasom v našom srdci.

Boh vie, čo je pre našu krajinu lepšie. Boh vie, kto bude lepší prezident.

Čo ďalšie ťa chytí za srdce?

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk