Hora

Hora

Michaela Karabinošová 05.04.2024 2 minúty na prečítanie

      Je ráno, stojím v kuchyni a čakám na kávu. Je ešte len ráno, no tento deň už akoby mal aspoň 100 hodín. To bude tým, že som v noci spala len 3 hodiny. Nerobte si ilúzie, nie v jednom ťahu, prerušovane. To máte tak, keď sa spoja sople a rastúce zuby u veľmi dramatického bábätka.
      

      Pohľad do kalendára mi pripomína, že je Veľký týždeň. Wau, fakt? Kedy sa to stalo? Ja viem, že bola teraz Palmová nedeľa, ale rovnako mám pocit, že včera bola Popolcová streda a predvčerom Vianoce a vlastne len minulý týždeň som porodila. 

      Akokoľvek veľmi sa snažím udržať pravidelné rozhovory s Bohom, toto obdobie života mi na to veľa podpory nedáva. V Biblii často čítame o mužoch, ktorí idú do hôr či na púšť, aby stretli Boha. Dokonca aj sám Ježiš. Išla by som sa veru prejsť sama, aspoň na 3 hodinky. No nič, dolejem si kávu a vraciam sa do reality.

      A v tom mi to napadne! V Biblii predsa nečítame ani o jednej žene, ktorá by to takto mala, ktorá by sa vybrala do hôr či na púšť. Asi nemohli opustiť svoje starosti, rodinu, záhradu, deti, domácnosť, všetko…tú svoju horu povinností… a len tak sa na pár dní vybrať do samoty hľadať Boha.

     A to je v poriadku, lebo vidíme Ježiša, ktorý prichádza k nim priamo tam, kde sú. Do situácii, ktoré žijú, do vecí, čo nemôžu opustiť. K studni, k hrobu milovaného, k posteli chorého dieťaťa, doslova priamo domov do kuchyne. Mária sa nikam nemusela vybrať, anjel prišiel k nej. Marta sa veľkoryso a obetavo  starala o hostí vo svojom dome a Ježiš sa jej prihovoril. Mária Magdaléna si išla splniť povinnosť prichystať Ježišovo telo na pohreb tak, ako sa patrí, a vzkriesený Ježiš prišiel k nej.

     Tak aj ty, drahá sestra, či dnes vymienaš plienky, zarezávaš v práci, šúruješ kúpeľňu alebo sa staráš o chorú svokru, maj srdce otvorené, Ježiš príde za tebou! A v nedeľu ráno, keď vyjde Slnko, sa nezabudni o svoju radosť podeliť! (......a sprav si oddychový deň, máš naňho nárok)...
Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové