Povedať svojmu dieťaťu milé a krásne slovo každý deň

Povedať svojmu dieťaťu milé a krásne slovo každý deň

Lisa Jacobson 10.11.2021 3 minúty na prečítanie

Je úžasné, keď dobrým a milým slovom dokážete povzbudiť vaše dieťa a dáte mu tak najavo svoju lásku.

Myslela som si, že to moja dcéra vie

Vždy som si myslela, že všetky naše dcéry sú krásne, takže som mala pocit, že to určite vedia aj oni samé. Jasné, museli to predsa vidieť, keď sa pozreli do zrkadla!

Okrem toho som niekde čítala, že by sme nemali príliš veľa upozorňovať na vzhľad dievčaťa, pretože to môže viesť k tomu, že sa „bude cítiť neisto alebo zostane márnomyseľná“ – možno oboje, ak by to vôbec bolo možné. Teraz si želám, aby som ten konkrétny článok pre rodičov nikdy nečítala a nenechala sa ním ovplyvniť!

Milé a dobré slovo

Keby som počúvala svoj materský inštinkt, hovorila by som svojim deťom, aké sú krásne. Ale namiesto toho som sa nechala ovplyvniť tým konkrétnym článkom o tom, aké by to mohlo byť „škodlivé“ hovoriť svojim dcéram o ich kráse. A tak som slová o ich kráse nehovorila.

Robila som to až dovtedy, kým sa ma jedna dcéra nespýtala. Jej slová boli úprimné a roztúžené. Povedala: „Mami, myslíš si, že som pekná?

Pomyslela som si, že na toto sa predsa vôbec nemusí pýtať, ani si s niečím podobným robiť starosti. Odpovedala som jej: „Samozrejme, že si nádherná! Si krásna v každom ohľade!“

Táto otázka nakoniec viedla k dlhému rozhovoru medzi matkou a dcérou. Rozprávali sme sa o kráse – o vonkajšej aj vnútornej – a o tom, ako sa cíti mladá žena. Verte mi, už nikdy nechcem, aby moja dcéra niekedy o seba pochybovala a urobím pre to všetko, aby som jej v tom pomohla.

Takže, nevšímajte si to, čo hovorí posledný populárny článok alebo príspevok pre rodičov. Chcem vám odporučiť, aby ste svojej dcére povedali, aká je podľa vás skutočne krásna (a múdra, milá, zaujímavá atď.). Potrebuje tieto veci počuť, potrebuje ich počuť od milujúceho rodiča, pretože rodičia to vidia lepšie ako všetci ostatní.

Ako naplníte myseľ svojho dieťaťa dobrými, povzbudzujúcimi a poučnými myšlienkami?

Napokon, bratia, upriamte svoju myseľ na všetko, čo je pravdivé, čestné, spravodlivé, čisté, láskyhodné a úctyhodné, to, čo je cnostné a chvályhodné. Filipanom 4,8

My rodičia by sme mali mať pre svoje deti vrúcne a láskyplné myšlienky. Môžeme veriť v ich dary a mať veľkú nádej v ich budúcnosť. Ale náš pohľad na naše deti má najväčší vplyv a zmysel len vtedy, keď sa otočíme k deťom a poviem im to. Deti nevedia čítať myšlienky! Zúfalo chcú počuť, že im fandíme a že stojíme za nimi. Ale ako to majú vedieť, ak im to nikdy nepovieme? Komunikácie medzi deťmi a nami neprebehne osmózou (ako to dokazuje spomínaný príbeh!).

Naše deti potrebujú počuť milé slová, potrebujú počuť naše myšlienky vyjadrené slovami. Keď budeme deťom hovoriť dobré a milé slová každý deň, budú prospievať. Niekedy sú veľmi dôležité aj jednoduché uistenia:

Si krásna navonok aj vo vnútri.

Keď s tebou trávim čas, uvedomujem si, aká si úžasne zaujímavá a nadaná.

V tejto rodine si veľmi dôležitá.

To čo si dnes urobila, vyžadovalo veľa odvahy.

Si veľmi bystrá.

Naše deti si neustále počúvajú odradzujúce správy o sebe z úst priateľov, rodiny cudzích ľudí a okolitého sveta. Takže je o to dôležitejšie, aby sme čo najlepšie využili každú príležitosť a podporili deti našimi potvrdzujúcimi slovami.

My rodičia nemáme možnosť zmeniť okolnosti alebo uchrániť svoje deti od každej bolesti v živote, ale máme možnosť pomáhať deťom svojim povzbudením. Preto nepodceňujte to, čo môže Boh urobiť v mysli vášho dieťaťa skrze vaše povzbudenia a milé povznášajúce slová.

Lisa Jacobson

How to Speak a Kind and Beautiful Word to Your Child Every Single Day - Club31Women

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové