Povedzte svojmu manželovi jasne, čo potrebujete

Povedzte svojmu manželovi jasne, čo potrebujete

Christy Fitzwater 25.08.2021 3 minúty na prečítanie

 Moja teta dala dievčatám z rodiny zopár svojich šperkov. Sedela som na podlahe a zvažovala, ktorý by som si mohla vybrať. Môj pohľad spočinul na koženom náramku s kovovou ozdobou. Môj manžel vyšiel z obývačky a sadol si vedľa mňa.

Natiahla som k nemu ruku, ukázala mu zápästie s náramkom a spýtala som sa: „Čo si o tom myslíš?“

„Milé,“ odpovedal.

„Milé? Toto nie je len milé. Skús to znovu,“ povedala som mu.

„Je to pekné.“ povedal môj muž.

„Nie!“ odvrkla som. „Nie je to milé, ani pekné. Je to kožený náramok. Chcem, aby si mi povedal, že je neuveriteľne skvelý.“

„Je jednoznačne skvelý,“ pridala sa ku mne moja neter.

„Ten náramok je jednoznačne skvelý,“ povedal Matt.

„Áno, to je. Ďakujem,“ odpovedala som.

Toto je taký jednoduchý, úsmevný príbeh. No je to tiež dobrý príklad pre radu, ktorú by som vám chcela dať do manželstva: Povedzte svojmu manželovi, čo potrebujete.

Prehnané očakávania

V našej kultúre, hlavne vďaka romantickým filmom, sme si vyvinuly podivnú predstavu o tom, že si nás chlapi musia získať. Vlastne očakávame od nich, že nám budú čítať myšlienky každú sekundu počas dňa a budú sami od seba predvídať, čo potrebujeme. Priznajme si, že toto nie je príliš férové, je to skôr nemožné očakávanie, ktoré vedie priamo k istému sklamaniu.

Ak niečo potrebujete, povedzte to manželovi priamo a konkrétne to, čo by vám najviac pomohlo. Dobrý manžel sa chce starať o svoju ženu, ale trochu mu s tým pomôžte!

Manžel šampión

Asi pred mesiacom sme sa s manželom chystali na týždňovú dovolenku. Išli sme na návštevu k mojej rodine. Môj syn, vysokoškolák bol doma posledné leto ako naše dieťa, pretože onedlho končil svoje štúdiá. Celé leto pracoval dlho do večera a ja som mala pocit, že som s ním strávila príliš málo času. No odchádzali sme preč na celý týždeň a ja som zúfalo túžila prežiť so synom niekoľko krásnych chvíľ. Moje pocity boli komlikované a bola som dosť nesvoja, pretože sa k nám nedávno nasťahovala Mattova matka a teta, aby sme im mohli pomáhať.

V ten večer som odtiahla Matta nabok a povedala som mu: „Potrebujem, aby si mňa a Caleba zobral na večeru. Nepovoľujú sa žiadne mobilné telefóny – chcem sa iba rozprávať.“

„Mali by sme pozvať aj mamu a tetu Noanie?“ opýtal sa.

„Nie. Chcem, aby sme tento čas strávili len my traja,“ povedala som mu a snažila som sa mu vysvetliť, ako to celé cítim a prežívam.

Môj muž povedal, že je to v poriadku a išli sme na večeru. Bola to úžasná hodina strávená s našim synom. Mali sme čas hovoriť o jeho budúcnosti a hlavne o jeho zásnubách. Naplnila som si svoje materské potreby. Do konca večera bolo moje srdce plné radosti a Matt sa stal pre mňa šampiónom číslo jeden.

Vytvorte si zvyk

Preto vás povzbudzujem, aby ste si vytvorili návyk, dať si námahu zistiť, čo vlastne potrebujete. Modlite sa za svoje pocity a proste Pána, aby vám ukázal skutočné potreby pre vaše telo, myseľ a dušu. Niektoré z vašich potrieb dokáže naplniť iba Boh. Ale čo sa týka potrieb, ktoré by mohol naplniť váš manžel – dajte mu o nich vedieť.

Povedzte mu, kedy potrebujete objať.

Povezte mu, že zúfalo potrebujete, aby zobral deti na hodinu von, aby ste mali priestor na vydýchnutie. Spýtajte sa ho, či by vám s tým mohol pomôcť.

Povedzte mu, keď potrebujete, aby vás vzal na rande a buďte konkrétna v tom, v čo dúfate.

Komunikujte. Buďte realistická a pokorná.

Ak to urobíte, tak zoptimalizujete príležitosti pre vášho manžela tak, aby bol pre vás úžasný. Ak mu presne definujete to, čo potrebujete, lepšie pochopí čo znamená milovať vás. Ak urobí všetko preto, aby vyplnil vaše potreby, poďakujte mu za to. Povedzte mu, že je úžasný. (Ktorý chlap by nechcel byť úžasný?)

Komunikácia je súčasť romantiky. Verte mi – už 27 rokov smerujem k „žili šťastne až naveky.“

 Christy Fitzwater

https://club31women.com/tell-husband-clearly-what-need/

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové