Povzbuďte ma!

Povzbuďte ma!

Soňa Jančíková 12.03.2021 2 minúty na prečítanie

Otváraš blog, ktorý ti prinesie povzbudenie a pomôže ti pochopiť, prečo je tak dusno v našej krajine. Ponúkam ti iný pohľad na celú situáciu.

Posledné desiatky rokov sa svet rútil do pasce materializmu a silného individualizmu. Naša malá a vzácna krajina, Slovensko sa po páde komunizmu dostala na vlnu silnej túžby mať to, čo jej bolo ukradnuté. Slobodu. Mnohé veci sme chceli tak rýchlo, že sme si zvykli na instantnosť dosiahnutia vecí, na úkor čakania. Keď ale zasadím semienko, nie je z neho strom na druhý deň. Chceli sme sa čo najviac podobať na ľudí západu a tak sme postupne stratili zo zreteľa to, kým sme jedineční my sami ako krajina.

Ozaj, vedel si, že na celom svete nie je nikto ako si ty? Že nech by sa dialo vo svete čokoľvek, tvoje jediné rozhodnutie môže ovplyvniť smerovanie tvojho života? Povedal ti niekto o tom, že v tvojom vnútri je tak veľký potenciál, ktorý ma moc meniť svet? Vedel si, že nikdy nemusíš ísť s davom a môžeš myslieť a rozhodovať sa sám za seba? To je tá sloboda! To je ten obrovský dar, ktorý má každý človek na tejto zemi.

Pozri sa na chvíľku so mnou s odstupom na to, čo sa deje okolo teba. Keďže sme stratili samých seba v zhone za tým, čo sme chceli mať, zabudli sme na to, že jediné čo má zmysel je urobiť niečo pre druhého, nie pre samého seba. Závisť zaslepila naše oči, lebo závisť nechce, aby sa druhý mal lepšie ako ja. Závisť stavia obrovské domy s vysokými múrmi, kradne, aby mala viac, vidí všetko, čo má druhý ako krajšie a lepšie. Mysli si, že keď to bude mať, bude sa mať dobre.

Zrazu sa objaví malý vírus a prevráti všetko hore nohami. Čo máš ale teraz robiť? Teraz, keď to všetko na čom stál tvoj život zrazu nemôžeš robiť? Tvoje istoty sú preč a ty stojíš doma sám a zrazu vlastne nevieš kým si. Dovoľ mi ti odpovedať. Si vzácny a veľmi milovaný. Niet nikoho ako si ty. Je tu niekto, kto je na teba veľmi hrdý a páčiš sa mu celý taký aký si. Niekto, kto vždy chcel, aby si sa mal dobre, ale nie skrze materiálne veci a falošné útechy. Chce ti povedať, že tvoja sila je v tom nie, čo urobíš pre seba, ale pre tvojho suseda, tvojho kolegu, brata, tvoju mamu. Máš čo dať!

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové