Príprava na Turíce: Aj tebe a mne je prisľúbená moc z výsosti

Príprava na Turíce: Aj tebe a mne je prisľúbená moc z výsosti

Mário Tomášik 21.05.2020 2 minúty na prečítanie

“Hľa, ja na vás zošlem, čo môj Otec prisľúbil. Preto zostaňte v meste, kým nebudete vystrojení mocou z výsosti!“ Lk 24, 49

 Prešlo 40 dní od Ježišovho zmŕtvychvstania. Číslo 40 je v Biblii znakom plnosti. Ježiš, ako zmŕtvychvstalý v oslávenom tele, je so svojimi učeníkmi už dostatočný čas. Dostatočný na to, aby im mohol odovzdať všetko, čo ešte bolo treba. Trávil s nimi čas, jedol s nimi, stretli sa na viacerých miestach. Teraz ich opäť berie na Olivovú horu, no z druhej strany ako je Getsemane. Tam sa s nimi rozlúči. 

Má ešte dve inštrukcie:

1. Nech všetci zostanú spolu v Jeruzaleme, lebo do sviatku týždňov (Turíc) zostávalo 10 dní a ešte tam byť nemuseli a mohli stihnúť ísť "na otočku" domov. Niektorí síce chceli utiecť z Jeruzalema, ale keď Ježiš vstal z mŕtvych, rozmysleli si to.

2. A nech prijmú to, čo im Otec sľúbil. Teda moc z výsosti, “iného Tešiteľa”. 

Oni s radosťou poslúchli. Lebo už naozaj veria. Už neplačú, ako keď Ježiša stratili prvýkrát, keď zomrel na kríži. Už veria, že keď Ježiš niečo povie, tak to platí a splní sa to. Veď povedal, že vstane z mŕtvych a vstal. 

A tak vedia, že keď im sľúbil, že pošle Ducha, naozaj pošle moc z výsosti. Preto odchádzajú plní radosti. A zostávajú spolu. Modlia sa.

Aj tebe a mne je prisľúbená moc z výsosti. Aby sme aj ty, aj ja mohli žiť podľa Neho a mali moc robiť veci, ktoré sú ľudsky nemožné. Veríš tomu? Modlíš sa za to? Ak nie, tak začni. 

Sme v tom spolu. 

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové