Príprava na Turíce: Duch Svätý nám ukazuje, že sme MILOVANÍ BOHOM

Príprava na Turíce: Duch Svätý nám ukazuje, že sme MILOVANÍ BOHOM

Mário Tomášik 25.05.2020 2 minúty na prečítanie

“Hľa, prichádzajú dni, hovorí Pán, keď uzavriem s domom Izraela a s domom Júdu novú zmluvu! Nie ako zmluvu, ktorú som uzavrel s ich otcami, keď som ich chytil za ruku, aby som ich vyviedol z Egypta. Tú moju zmluvu oni zrušili, hoci som im bol Pánom - hovorí Pán. Ale toto bude zmluva, ktorú po týchto dňoch uzavriem s domom Izraela - hovorí Pán. Svoj zákon dám do ich vnútra a napíšem ho do ich srdca. A budem im Bohom a oni budú mojím ľudom.” Jer 31:31‭-‬33 

 Vyliatie Ducha Svätého (Päťdesiatnica, Turíce) nebola náhodná udalosť. Boh to pripravoval už dávno a záležalo mu na tom. Väčšinou poznáme citát z proroka Joela, ktorého spomína apoštol Peter v kázaní na Turíce. No Boh začal prisľubovať tento deň dávno pred prorokom Joelom. Známe sú state o vyliatí Ducha z proroka Izaiáša a Ezechiela. A Jeremiáš hovorí, že to bude znak novej zmluvy medzi Bohom a človekom. Božím cieľom bolo, aby sa jeho zákon dostal DO SRDCA jeho ľudu, aby to neboli len vonkajšie príkazy, ktoré máme dodržiavať. Boh nás totiž veľmi ľúbi a záleží mu na každom jednom z nás. A chce, aby sme aj my ľúbili jeho. 

ON CHCE VZŤAH. 

Zraňuje ho, keď sa iba snažíme dodržiavať jeho nariadenia (aj keď to je veľmi dôležité), ale naše srdce je mu vzdialené, nerobíme to z lásky k nemu. Duch Svätý je ten, ktorý rozlieva v našich srdciach Božiu lásku, to, že sme Bohom milovaní, Duch Svätý spôsobuje, že SA STÁVAME SYNMI A DCÉRAMI NEBESKÉHO OTCA A ŽE TO MÔŽEME AJ ZAŽÍVAŤ VO SVOJOM VNÚTRI.

Keď niečo robíme z lásky, tak to robíme oveľa lepšie, silnejšie, krajšie… Ak robíme niečo, lebo musíme alebo sa bojíme trestu, tak to tiež urobíme, ale nie tak dobre. Lásku k Bohu si však nevyrobíme. Nie je to v ľudských silách. Je to nadprirodzená vec. Narodí sa v nás, až keď zistíme, ako nás Boh ľúbi a čo všetko pre nás urobil. A to spôsobuje Duch. Ukáže a pripomenie nám všetko, čo urobil Ježiš, aby nás zachránil. Urobí nám to aktuálnym a živým. 

Dnes je čas modliť sa a povedať: "Duchu Svätý, naplň ma, vylej sa na mňa a ukáž mi, ako som milovaný/á. Duchu Svätý, rozlej vo mne Božiu lásku.” 

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové