Príprava na Turíce: Duch Svätý prináša NAJINTÍMNEJŠIU BLÍZKOSŤ Boha

Príprava na Turíce: Duch Svätý prináša NAJINTÍMNEJŠIU BLÍZKOSŤ Boha

Mário Tomášik 27.05.2020 3 minúty na prečítanie

“A ja poprosím Otca a on vám dá iného Tešiteľa, aby zostal s vami naveky.” Jn 14:16 

“A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.“ Mt 28:20

Tieto slová povedal Pán Ježiš tesne predtým, ako vystúpil na nebesia. Znie to trochu zvláštne. Ježiš odchádza a hovorí im, že BUDE S NIMI. A dokonca, že bude s nimi NAVŽDY. Keď Ježiš zomieral umučený na kríži, učeníci si mysleli, že ho stratili. Že je koniec. Mnohí zo strachu utekali z Jeruzalema. No Ježiš vstal z mŕtvych a mohli byť zase s ním. 

Teraz však definitívne odchádza, už je to jasné, a predsa hovorí, že bude s nimi po všetky dni. Stále. Každý deň. Až kým svet neskončí (nezanikne).

Napriek tomu nik z učeníkov nelamentuje ani neuteká preč. Práve naopak. Majú sa vrátiť do Jeruzalema. Po ukrižovaní a "strate" Majstra utekajú preč z Jeruzalema, no teraz im odchádza Ježiš navždy a oni sa do Jeruzalema vracajú s radosťou a "BEZ NEHO".

Čo sa stalo? Osobne si myslím, že Ježiš im vysvetlil a ukázal, čo vlastne znamená to, čo im hovoril pred svojou smrťou pri poslednej večeri: že je pre nich lepšie, aby odišiel, lebo inak by Tešiteľ nemohol prísť. A že im vysvetlil, akým spôsobom (formou) bude s nimi stále.

Ten spôsob musel byť EŠTE LEPŠÍ ako dovtedy, inak by sa predsa neradovali a neplatili by Ježišove slová, že je to pre nich lepšie. Tým spôsobom je, že Ježiš je s nami SKRZE DUCHA SVÄTÉHO

Je to spôsob, ktorý nie je limitovaný konkrétnou FYZICKOU PRÍTOMNOSŤOU, čiže Ježiš je takto prítomný pri nás KDEKOĽVEK sa nachádzame.

Nie je limitovaný ani ČASOM. Teda môže byť pri každom jednom z nás naraz v rovnakom čase a teda pri každom jednom z nás STÁLE.

A jeho prítomnosť je ešte INTENZÍVNEJŠIA, pretože takto (skrze Ducha, v Duchu) môže byť prítomný v každom jednom v nás. Uprostred (v jadre) našej bytosti. V našom vnútri. V našom tele. Ako v chráme. A to je tá najintenzívnejšia blízkosť, aká je možná.

Duch Svätý ti prináša túto NAJINTÍMNEJŠIU BLÍZKOSŤ Boha. Po tomto Boh túži. Byť ti najbližšie, ako sa dá. A stále. A kdekoľvek.

Prečo? LEBO ŤA MILUJE. A je to pre teba to najlepšie, čo môžeš v živote mať.

Nik mu nemôže zabrániť, iba ty sám. Ak to nechceš, ak si proti. Proti tej najlepšej veci v tvojom živote. Ak to však chceš, nie je to vôbec komplikované. Iba mu  povedz, že to chceš. Že chceš, aby takto prišiel do tvojho života.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové