Recenzia: Obrázková Biblia

Recenzia: Obrázková Biblia

Ruženka Dvorščáková 20.11.2020 2 minúty na prečítanie

Obrázková Biblia

Keď sme naposledy dostali balík s nádielkou kníh, jedna z nich mala u našich dvoch najmenších detí (3 a 5 rokov) obrovský úspech. Nevídané, niekoľko desiatok minút trvajúce ticho a náruživé prevracanie stránok nám rodičom jednoznačne signalizovalo, že toto dielko - Obrázková Biblia - stojí za to. Po tom, čo sa konečne dostalo do rúk aj nám dospelákom, pochopili sme, v čom tkvie jeho kúzlo. Obrázková Biblia totiž v prvom momente zaujme pestrofarebnými ilustráciami z dielne Gilla Guileho. Žraloky, ľadové medvede, líšky, papagáje, žaby, či veveričky... naozajstné potešenie (nielen) pre detské oči.

Nádherné obrázky, zobrazujúce vybrané biblické udalosti Starého a Nového zákona, výborne dopĺňajú samotný text. Ten je napísaný jednoducho a zrozumiteľne. Práve tak, aby mu porozumeli naši najmenší čitatelia.

Ježiš miluje deti

Mnohí ľudia chceli, aby Ježiš položil ruky na ich deti a požehnal ich. Ale učeníci ich nechceli pustiť bližšie k nemu. Mysleli si, že Ježiš má príliš veľa práce s oveľa dôležitejšími vecami, ako hovoriť s deťmi. „Ježiš nemá čas na malé deti. Je príliš unavený,“ hovorili učeníci. Ale mýlili sa. Ježiš mal vždy pre deti čas.

Azda najvhodnejším obdobím na pravidelné listovanie Obrázkovej Biblie je vek 4-5 rokov. Usudzujem to podľa nášho tretieho dieťaťa, ktoré onedlho oslávi päťročnicu, a ktoré si túto knižku privlastnilo. Čítať však ešte nevie. Na to sme tu ale my rodičia a  dvaja starší súrodenci. Ak by text v tejto Knihe kníh náhodou zvedavému srdiečku nestačil, môžeme si spolu viac prečítať z jej verzie pre dospelákov. Nájdeme to ľahko. Na konci každého biblického príbehu je totiž v Obrázkovej Biblii odvolávka na miesto, kde si ho môžeme nalistovať v „dospeláckej“ Biblii.

Naša Obrázková Biblia je u nás ešte len zopár dní, no jej stránky po mnohom prevracaní a opätovnom čítaní vyzerajú akoby mali roky. Ale to je vlastne fajn. Veď tým neustálym sýtením sa Božím slovom už od malička spoznávajú, aký je Boh, a čo všetko urobil a stále robí pre svoje deti.

Čo ďalšie ťa chytí za srdce?

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk