Slovo - 26. september 2020

Slovo - 26. september 2020

Vicki a Robert De Hoxar 26.09.2020 3 minúty na prečítanie

Liturgické čítanie nadnes


Náš Spasiteľ Ježiš Kristus zničil smrť a evanjeliom zjavil život. 

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa raní kresťania vôbec nebáli smrti? Všetci apoštoli, okrem Jána a Judáša Iškariotského, zomreli mučeníckou smrťou. Ján žil až do staroby vo vyhnanstve a Judáš spáchal samovraždu; ale všetci ostatní vedeli, že budú prenasledovaní a pravdepodobne ich zabijú. Vedeli to, pretože videli, ako sa to stalo Ježišovi. Ale videli aj niečo iné. Videli, ako Ježiš vstal z mŕtvych, takže nepochybovali o tom, že Ježiš zvíťazil nad smrťou. Vďaka tejto skúsenosti sa smrti vôbec nebáli. Vďaka evanjeliu žili vo svetle. Mnoho raných kresťanov radšej zomrelo, ako by mali zaprieť svoju vieru. Prečo by to robili? Príčina bola len jedna. Očakávali večný život, keď budú vo svojej viere stáť pevne až do konca. Ale keby zapreli svoju vieru, možno by získali pár rokov naviac na zemi, ale stratili by prísľub večného života. 

Množstvo dnešných kresťanov síce vie o tom, že je večný život, ale nežijú tak, ako by ho očakávali. Sú ako kráľ Šalamún, ktorý veril, že život trvá len určitý čas; a tak je všetka jeho snaha bezvýznamná. Prečítajte si slová, ktoré napísal v knihe Kazateľ. 

Teraz sa pozrite na dnešný Žalm. Dávid samozrejme nikdy nestretol Ježiša, ale veril v Božiu dobrotu a dôveryhodnosť. A čo je ešte viac, veril vo večnú dobrotu Boha. Napísal toto: “Stal si sa nám útočišťom z pokolenia na pokolenie.” A čo priniesla Dávidovi táto perspektíva? Šťastie a pokoj. Ako povedal aj sám Ježiš: “Blahoslavení tí, čo nevideli, a uverili.” 

Chceš byť optimistický, radostný a chceš stáť pevne aj v čase problémov? Ak to budeš robiť, budeš žiariť ako svetlo pre ľudí okolo teba. Budeš požehnaný a tiež budeš požehnaním pre iných. Jednoducho popros Ducha Svätého, aby ti pomohol uveriť pravde v tvojom srdci. A čo je tou pravdou? Náš Spasiteľ Ježiš Kristus zničil smrť a evanjeliom zjavil život. Pravdepodobne som starší ako takmer všetci, ktorí si čítate toto zamyslenie. Ale čo je na tom? Mám večný život, tak isto ako vy. Takže v Otcových očiach medzi nami nie je rozdiel. Všetci sme Božími deťmi.  


"Tieto zamyslenia ti môžu chodiť každé ráno do mailboxu, stačí sa prihlásiť na ich odber TU


Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové