Turíce sú ZAČIATKOM vylievania Ducha Svätého na Cirkev, ktoré NEPRESTÁVA

Turíce sú ZAČIATKOM vylievania Ducha Svätého na Cirkev, ktoré NEPRESTÁVA

Mário Tomášik 01.06.2020 2 minúty na prečítanie

“A teraz, Pane, pozri na ich hrozby a daj, aby tvoji služobníci hlásali tvoje slovo so všetkou odvahou. Vystri svoju ruku, aby sa skrze meno tvojho svätého Služobníka Ježiša diali uzdravenia, znamenia a divy.“ A keď sa pomodlili, zatriaslo sa miesto, na ktorom boli zhromaždení, všetkých naplnil Svätý Duch a smelo hlásali Božie slovo.” Sk 4:29‭-‬31 

ĎAKUJEM všetkým vám, ktorí ste sa spolu so mnou a s naším spoločenstvom Martindom pripravovali na Turíce. Dnes vám ponúkam záverečné zamyslenie. 

Toto ďalšie naplnenie Duchom sa udialo len pár dní po Turíciach (Päťdesiatnici). Pre nás má tento text veľký význam, lebo nám ukazuje to, čo nám zdôrazňuje aj Cirkev, teda, že VYLIATIE DUCHA SVÄTÉHO NIE JE JEDNORAZOVÁ UDALOSŤ, ani jednorazová skúsenosť. Turíce sú začiatok vylievania Ducha na Cirkev, toto vylievanie Ducha však NEPRESTÁVA. Prestane až na konci vekov. Preto je k "dispozícii" stále. A keď sa pozrieme na dejiny Cirkvi, tak vidíme znaky toho, ako sa Duch Svätý naozaj vylieva bez prestania.

Asi také "najviditeľnejšie" pôsobenie Ducha (najviditeľnejšie neznamená najlepšie ani najvýnimočnejšie, v skratke by sa dalo povedať, že Duch Svätý pôsobí v Cirkvi cez Božie slovo, sviatosti a charizmy, alebo inak, že Duch Svätý vystrojuje a riadi Cirkev rôznymi hierarchickými a charizmatickými darmi) sa deje, keď NAOZAJ SLÚŽIME. Ako včera povedal pápež František počas homílie: keď nie sme uhniezdení iba sami pre seba, ale vychádzame k iným. Ako tých 120 učeníkov vyšlo z hornej miestnosti von, aby slúžili zhromaždenému zástupu.

Možno si povieš, že ty nemáš ako slúžiť. Že nemáš čo ponúknuť Bohu. Mnoho ľudí tak rozmýšľa. No nie je to ani biblické, ani cirkevné, ani duchovné, ani pokorné. Je to iba klamstvo spojené so strachom. V Evanjeliu je spomenutý chlapec, ktorý sa podelil s Ježišom (či jeho apoštolmi) so svojím jedlom. Boli to len dve rybky a päť malých bochníkov chleba. A Ježiš tým nasýtil tisíce ľudí a ešte zostalo oveľa viac ako to, čo ponúkol. ČO SÚ TVOJE DVE RYBKY A PÄŤ BOCHNÍKOV? Môžeš poslúžiť aj niečím malým a Duch Svätý ti pomôže, aby sa to rozhojnilo pre dobro. 

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové