Všetci môžeme tu a teraz urobiť svet o kus krajším a lepším

Všetci môžeme tu a teraz urobiť svet o kus krajším a lepším

Alexandra Tinková 13.01.2023 3 minúty na prečítanie

Recenzia:

Debbie Macomber Moc obyčajného skutku


     Ak si aj vy kladiete otázku, ako by ste svojím dielom mohli prispieť k lepšiemu svetu, túžite pomáhať, no stále netušíte ako,  možno sa len stačí lepšie poobzerať okolo seba... Možno Boh práve teraz od vás nechce, aby ste sa porovnávali s jeho najznámejšími služobníkmi, aby ste niečím hrdinským a ohromujúcim „zbúrali“ internety.

Možno chce od vás, aby ste tam, kde práve ste načiahli ruku k ľuďom, ktorých vám posiela do cesty. 

Niekedy je to jeden úsmev, niekedy „obyčajné“ povzbudzujúce slovo, niekedy pozvanie na kávu. Niekto od vás možno potrebuje vypočutie a pochopenie, niekto kúpiť obed, niekto nasmerovať k ďalšiemu kroku. Možno to nebude (hneď) viditeľné a bombastické. No verte, že práve tieto drobné každodenné maličkosti dokážu pohnúť srdcom druhého človeka a následne aj celým svetom.

     Debbie Macomber – autorka mnohých slávnych románov sa tentoraz rozhodla pre netradičnejší žáner. V tejto výnimočnej zbierke výživných a hrejivých skutočných príbehov rozpráva o vlastných skúsenostiach s tým, akú úžasnú moc dokáže mať jeden obyčajný skutok. Ktorý sa dokáže ako iskrička rozhorieť a šíriť sa neuveriteľne rýchlo a účinne. Tak, ako to dokáže iba Božia láska..

Autorka sama na svojej koži zažila a dodnes zažíva, aké to je, keď si začneme všímať tieto malé veľké činy okolo nás, ktorými sa nás Boh dotýka. Keď dokážeme od ľudí prijať pomoc, povzbudenie, a keď sa toto dobro rozhodneme posielať ďalej. A nielen to. 

Povzbudená tým, ako ju Boh volá do konania týchto drobných skutkov lásky a ako jej ukazuje, že on ich dokáže rozmnožiť do nevídaných rozmerov dobra, volá aj nás všetkých do tejto služby obyčajných skutkov.

Vyzýva nás, aby sme zámerne v každodenných stretnutiach s druhými, tými najbližšími aj celkom neznámymi, pestovali štedrosť, súcit, porozumenie a tým v našich aj ich životoch kresali iskry budúcich zázrakov.

Aby sme sa tomuto konaniu dobra učili, zapájali ho zámerne do svojich dní. 

Debbie Macomber si za vzor svojich príbehov a filozofie berie stať z Evanjelia, kde Ježiš zázračne rozmnoží päť chlebov a dve ryby tak, že nasýti celé davy. No na začiatku tohto zázraku, hodného zaznamenania v Božom Slove, bola len „obyčajná“ ochota podeliť sa aj s tým málom, čo máme a položiť to Bohu k nohám. 

„Nenechajme sa oklamať tým, že nemáme dosť prostriedkov, schopností, alebo povolania od Boha konať dobro a meniť svet.“

Presne k tomuto vyzývajú aj inšpirujúce príbehy v tejto knižke. Netráp sa tým, že nie si „veľký a mocný“ služobník. Že nie si známy, že nestojíš na tribúnach. Nenechaj sa oklamať tým, že sa ti zdá, že nemáš žiadne mimoriadne schopnosti a dary. Boh ti dáva v každej chvíli presne to, čo potrebuješ k tomu, aby si mohol konať. A tak vezmi to „málo“, čo máš – úsmev, dvadsaťeurovku, hrejivý kabát, alebo hrejivé slovo a pošli to ďalej! Uvidíš, že Boh sa toho, čo si práve mal a dal dotkne a rozmnoží nevídaným spôsobom.

Od zaplateného nákupu za cudzieho človeka, ktorý sa dotkol pokladníčky tak, že sa začala zaujímať o to, kto a aký je Boh, až po srdcervúce svedectvo o tom, ako bývalá väzenkyňa v koncentračnom tábor odpustila svojmu väzniteľovi. Takéto porcie drobných aj veľkých zázrakov a rôzne ďalšie podoby lásky nájdete v tejto pôvabnej knihe, ktorá vás zahreje, povzbudí a inšpiruje k tomu, aby ste vstali a vykročili z dverí s predsavzatím poslať Božiu lásku ďalej.

Kniha Moc obyčajného skutku sa venuje tematicky viacerým oblastiam (štedrosť, odpustenie, dobré skutky, modlitba, viera, opatera...), pritom príbehy sú písané bez zbytočného kazateľského a moralizujúceho pátosu.  Naopak, Macomberovej štýl je veľmi živý, bezprostredný, pútavý, vťahuje nás nákazlivo do každého jedného príbehu a myšlienky. 

Každá kapitola je vyzbrojená príslušným biblickým veršom a mnohými inšpiratívnymi praktickými aktivitami, vrátane písania denníka vďačnosti, či duchovného objavu, ktoré vám budú pomáhať vo svojej štedrosti rásť.

Knihu si môžete kúpiť po kliknutí na tento link:

https://www.ver.sk/produkt/1100071038/moc-obycajneho-skutkuKatalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové