Výzva pre každú ženu

Výzva pre každú ženu

Emily Wilson 09.11.2023 5 minút na prečítanie

     Pred niekoľkými dňami som obedovala v jednej z pobočiek Costco a prezerala som si príspevky na Instagrame. Denne vidíme toľko citátov a obrázkov, že málokedy nás niečo z toho skutočne zasiahne. Jedna skvelá žena, ktorú sledujem, tam zavesila krásnu fotku seba so svojimi deťmi a do popisu vložila nasledujúci citát:

      Čo ak sa jedného dňa zobudíš ako 65 či 75 ročná a uvedomíš si, že si nikdy nenapísala svoj román či memoár; nechodila si plávať do teplých bazénov či oceánov pre to, že si mala mľandravé stehná, alebo pekné mäkké bruško; alebo si bola jednoducho tak zameraná na perfekcionizmus a to, aby bol každý spokojný, že si zabudla žiť úžasný, šťavnatý a kreatívny život, plný predstavivosti, bláznovstva či slobodného pozerania do blba, ako keď si bola dieťa? Zlomí ti to srdce. Nedovoľ, aby sa to stalo.
-Anne Lamotová


      Tento citát ma zasiahol až do špiku kosti. Aj keď nemusím súhlasiť so všetkými názormi danej autorky, prostredníctvom tohto výroku vykresľuje prekvapujúci obraz o tom, ako mnohé ženy fungujú. Je až neuveriteľné, čo všetko nám môže brániť žiť plnohodnotný, bohatý a nádherný život... závisť, strach, neistota, bolesť, apatia, lenivosť, zatrpknutosť. Ten zoznam je dlhý a zotročuje nás. Dokáže udusiť tie najhlbšie a najautentickejšie časti nášho srdca. Neustále nás brzdí v tom, aby sme boli skvelými a odvážnymi ženami, akými nás Boh stvoril.


       Rozjímala som o tomto citáte a dlho som sa zamýšľala nad tým, aké to bude, keď budem mať 65 alebo 75 rokov, ak mi Boh dá dožiť sa takého veku. Keď budeš mať 65 alebo 75 rokov, ak ti Boh daruje toľko rokov, obzrieš sa späť a budeš rozmýšľať nad tým, aký život si prežila. Dnes ti položím náročnú sériu otázok, ktoré som sama sebe kládla po hlbokom rozjímaní nad vyššie uvedeným citátom, otázok, ktoré si kladiem dodnes a snažím sa aktívne pracovať na tom, aby som sa nemusela jedného dňa obzrieť za minulosťou a ľutovať, ako som žila.


       Preto sa ťa dnes pýtam... Keď sa po rokoch dôkladne pozrieš na svoj život, ktorú z nasledujúcich viet by si radšej vyslovila?

1. Kiežby som strávila menej času porovnávaním sa s inými ženami.

alebo

Som rada, že som sa naučila milovať samu seba takú, aká som.

2. Priala by som si, aby som strávila menej času v strachu, či sa Boh o všetko postará.

alebo

Som rada, že som sa naučila dôverovať starostlivosti Otca.

3. Kiežby som strávila menej času volaním na Boha a hnevom voči nemu za to, že mi nedal vzťah.

alebo

Som vďačná, že som sa sústredila na požehnania, ktoré som práve vtedy zažívala, a dôverovala som Bohu, že má plán pre môj život. Či mi dal vzťah alebo nie, manželstvo alebo nie, jeho plán pre môj jedinečný život bol vždy dobrý.

4. Priala by som si, aby som strávila menej času sústredením sa na veci a investovaním do nich.

 alebo

Som tak rada, že som strávila čas investovaním do sŕdc, priateľstiev, ľudí a spoločenstva.

5. Kiežby som strávila menej času lipnutím na tom, aby som mala niečo, čo má niekto iný.

alebo

Som vďačná, že som sa naučila oceniť a chcieť to, čo práve mám.

6. Priala by som si, aby som strávila menej času tým, že som iným ženám závidela ich dary a talenty.

alebo

Som rada, že som sa pýtala Boha: „Bože, aké dary si dal mne? Prosím, pomôž mi ich dobre využiť.“

7. Kiežby som strávila menej času tým, že som svoje telo nenávidela a nestarala sa oň.

alebo

Som tak vďačná, že som sa vedome rozhodla milovať svoje telo a dobre sa oň starať.

8. Priala by som si, aby som od seba neodohnala toľkých ľudí pre svoje strachy a zranenia z minulosti.

alebo

Som rada, že som pustila ľudí do svojho srdca a svojho života, aj keď to bolo ťažké.

9. Priala by som si, aby som nežila a nekonala zo strachu.

alebo

Som rada, že som v živote konala s vierou.

10. Kiežby som strávila menej času na sociálnych sieťach a porovnávaním svojho života so životom niekoho iného.

alebo

Som taká šťastná, že som žila naplno svoj jedinečný a krásny život, ktorý mi Boh dal.


     Možno ťa zasiahne jedna alebo viaceré z uvedených viet. Na chvíľu sa nad tým zamysli. Iba ty vieš, v ktorých oblastiach svojho života žiješ podľa prvého súboru výrokov. S ktorou oblasťou bojuješ najviac? 

      Ak zistíš, že žiješ podľa niektorej z prvej skupiny viet, napríklad už roky bojuješ so žiarlivosťou, ktorá ti pustoší srdce, nenávisť voči sebe samej diktuje, ako vyzerajú tvoje dni, alebo  ťa zotročuje strach z odmietnutia -  keď sa jedného dňa pozrieš na svoj život, zlomí ti to srdce. Vo svojich 28 rokoch som už roky strávila odstrkovaním ľudí kvôli zraneniam z minulosti a už mi to stihlo zlomiť srdce. Dobrá správa, ktorú prináša nádej, je, že zlomené srdce ma môže podnietiť k zmene. Môžem sa rozhodnúť bojovať proti svojej tendencii žiť podľa prvej časti 8.výroku. 

     Vždy sa môžeme rozhodnúť pre zmenu – toto je dobrá správa, ktorá platí naveky.

     Vždy sa môžeme rozhodnúť, že budeme pracovať na jednej alebo viacerých oblastiach... Môžeš sa rozhodnúť, že vo chvíli, keď začneš závidieť inej žene jej dary, okamžite sa zastavíš a poprosíš Boha, aby ti ukázal, aké dary dal tebe, a aby ti pomohol správne ich používať. Ešte dnes sa môžeš rozhodnúť, že nechceš zažiť, že sa obzrieš späť a zistíš, že si celý život prežila v nenávisti voči vlastnému telu...Dnes sa môžeš rozhodnúť, že ho chceš milovať a starať sa on. Už dnes pre to môžeš spraviť prvý krok.

     Čo ti bráni žiť tak, ako to Boh pre teba zamýšľal, keď ťa stvoril? Čo ti bráni vyžarovať jedinečnú lásku, krásu a radosť, ktoré ti Boh dal, aby si sa o nich delila so svetom? Tvoj život sa odohráva tu a teraz. Žiadny okamih nie je dôležitejší než práve tento. Preto dnes vyzývam seba aj teba...

Nedovoľ, aby ti spôsob, akým si žila, zlomil srdce. Usiluj sa o to, aby ti, naopak, priniesol radosť. 

Článok v origináli si môžete prečítať tu: https://emilywilsonministries.com/blog/2017/8/2/a-challenge-for-all-women.Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové