5 užitočných nápadov na posilnenie manželstva

5 užitočných nápadov na posilnenie manželstva

Magazín Ver.sk 17.03.2021 3 minúty na prečítanie

Napísala: Lisa Jacobson

Nepripustite, aby ste kvôli pracovnej vyťaženosti, alebo kvôli ťažkostiam v živote zabudli na to, aký výnimočný je váš manžel a prečo ste si ho vzali. Svoje manželstvo sa snažte upevňovať a posilňovať každý deň.

Som vydatá už šestnásť rokov a každý jeden deň sa snažím o to, aby moje manželstvo rástlo. Robím to cez najmenšiu každodennú interakciu aj cez veľké životné rozhodnutia. S manželom sme si hneď na začiatku povedali, že rozvod neprichádza do úvahy. Vo väčšine prípadov pri rozvode nejde o náhly incident, ktorý k rozvodu vedie. Väčšinou je to nahromadenie nevyriešených problémov, ktoré pár dotlačia na hranice.

Nevyriešené problémy vedú k odporu, neodpusteniu a k strate vzájomného spojenia. Tajomstvom trvalého manželstva je každodenná snaha budovať a posilňovať manželstvo. Budovanie vzťahu sa nedá ponechať na náhodu, očakávať, že vzťah sa jednoducho stane a bude rásť sám od seba. Je prospešné, ak pár vyvíja snahu o upevnenie a posilnenie manželstva.

Ponúkam vám 5 nápadov, ako môžete upevňovať svoje manželstvo:

1. Nájdite si spoločné hobby

Robte spolu niečo zábavné alebo súťaživé. Skúste nájsť niečo, čo vás oboch baví. Napríklad behanie. Kempovanie. Čítanie. Sledovanie športových zápasov. Zoznam aktivít, ktoré by ste mohli spoločne robiť je naozaj nekonečne dlhý. Robte však niečo spoločne, aby ste pravidelne zdieľali spoločný záujem.

2. Pravidelne si robte rande doma

Ak si nájdete čas na to, aby ste strávili chvíle len so svojím manželom, vo vašom manželstve to urobí veľký rozdiel! Nemusíte sa veľa namáhať a vymýšľať špeciálne plány. Keď uložíte deti do postele, môžete si spoločne pozrieť film. Dajte si popcorn alebo zmrzlinu. Zahrajte si karty. Urobte si krátku prechádzku. Urobte niečo len vy dvaja spolu. Pritúľte sa k sebe a užívajte si jeden druhého. Žiadne plány. Žiadna zodpovednosť. Buďte iba vy dvaja a vážte si spoločnosť toho druhého.

Ešte jeden tip. Neničte si večer tým, že sa budete dohadovať o tom, aký film si pozriete. Nie je to ani zďaleka tak dôležité ako to, že ste si našli čas , aby ste boli spolu. So svojim manželom si robíme takéto rande minimálne tri-štyri krát do týždňa. Náš vzťah je prvoradý a keď sa oň dobre staráme, zvyšok života ide hladšie.

3. Zhovárajte sa spolu

Denne sa zhovárajte so svojim manželom! Nečakajte že sa naskytne zvláštna príležitosť. Nemusíte viesť hlbokú filozofickú debatu. Spýtajte sa ho, aký mal deň. Zaujímajte sa o to, čo ho zaujíma a čo ho hnevá. Pýtajte sa ho na to, na čom mu záleží, aj keď vás to až tak príliš nezaujíma. Často hovorte o hlbších veciach v živote. Môže to byť niečo, čo čítate v Biblii, alebo niečo, čo sa deje v správach,doma alebo v zahraničí. Naučte sa, ako pochopiť a prijať rozdiely medzi sebou.

4. Pripravte mu prekvapenie

Urobte pre neho niečo špeciálne. Uvarte mu obľúbené jedlo. Kúpte mu špeciálny darček. Ak je to možné, choďte za ním do práce a dajte si spoločný obed! Napíšte mu láskavý odkaz, upečte mu obľúbené jedlo, pokoste namiesto neho trávnik. Robte pre neho láskavé spontánne veci.

5. Pravidelne sa modlite za svoje manželstvo

Prosím, neberte to ako klišé, pretože to určite klišé nie je. Tak mnoho manželov podceňuje silu, ktorú dostávajú skrze modlitbu. Boh nás pozýva aby sme prišli k nemu so svojimi prosbami a uisťuje nás, že nás počuje. Ale nesmieme zabúdať modliť sa za naše vlastné srdcia a za vôľu, ktorú má s nami náš Stvoriteľ. Nečakajte, kým nastane kríza a až potom sa začnete modliť. Modlite sa za jednotu, vzájomné spojenie, vzájomné pochopenie, odpustenie, pokoj a čokoľvek , čo potrebujete na to, aby sa vaše manželstvo upevnilo.

Upevňovanie manželstva nie je vždy prechádzkou v parku. Často to znamená, že musíme zabudnúť na to, čo chceme my. Musíme si zakusnúť do jazyka, vzdať sa svojich spôsobov, ale urobíme to, pretože nám na tom druhom záleží viac, ako na vlastných túžbach a názoroch. To je hĺbka manželskej lásky… znamená to obetovať sa, ale zároveň nám to prináša veľkú odmenu.

https://club31women.com/5-helpful-ideas-strengthen-marriage/

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové