7 spôsobov, ako sa s láskou pripraviť na sviatky v manželstve.

7 spôsobov, ako sa s láskou pripraviť na sviatky v manželstve.

Magazín Ver.sk 16.12.2020 3 minúty na prečítanie

Napísala: Lisa Jacobson

Ticho padajúci sneh, trblietavé svetlá a jednoduchý Betlehem. Scénatajomstva a radosti. Začiatok nášho manželstva.

Na začiatku nášho manželstva sme bývali v hroznom, malom, ružovom apartmáne a ja som veľmi túžila po tom, aby manželova rodina oslávila Štedrý večer s nami. Všetkých sme pozvali na „malé občerstvenie a malú slávnosť štedrého večera.“

Prichystala som tanier so syrovou oblohou, slané krekry, veľkú misu s pukancami a vianočné koláče. Zazvonil zvonček, prišli Matthewovi rodičia, jeho sestry a ich rodiny. Onedlho sa náš maličký byt zaplnil.

Najskôr mali všetci dobrú náladu a ponúkli sa malým občerstvením. No o hodinu, dve som mala pocit, že niečo nie je v poriadku. Vo vzduchu bolo cítiť jemné napätie. Nakoniec mi moja švagriná ticho pošepkala: „Prepáč… nechcela by som sa ťa dotknúť, ale moje deti sú hladné. Kedy budeme večerať?“

Večerať…?

Som si istá, že som všetkých pozvala na „malé občerstvenie“ pretože v našej rodine sme večer jedávali len ľahké jedlo a veľkú hostinu sme mávali až na druhý deň, na Božie narodenie na obed. Myslela som si, že to tak robia všetci. No očividne jeho rodina zvykla sláviť Vianoce inak.

Zrazu som si uvedomila, že náš byt je plný veľmi hladných ľudí, ktorí sa veľmi tešia na každoročnú štedrovečernú hostinu. A ja som im ponúkla misu pukancov…

A ako správna nová nevesta som začala roniť slzy. Bola som zdesená, cítila som sa trápne. Vystresovaná, sklamaná a dokonca nahnevaná.

Toto bolo prvé z mnohých ponaučení o rodinných očakávaniach a sviatočných tradíciách, ktoré som získala počas svojho manželstva.

7 spôsobov, ako sa s láskou pripraviť na sviatky v manželstve.

Našťastie som sa za tie roky naučila niekoľko spôsobov, ako sa v manželstve môžeme lepšie pripraviť na nadchádzajúce sviatky, napríklad ...

1) Hovorte o svojich očakávaniach: Často predpokladáme, že náš manžel vie, ako slávime sviatky, uvedomuje si naše očakávania, ale zvyčajne je dobré sa o týchto veciach porozprávať dopredu. Možno vás oboch prekvapí úprimná odpoveď. Tiež prídete na to, že niektoré veci okolo sviatkov sa po čase menia.

2) Držte sa svojich tradícií voľne: Tradície môžu byť nádherné - nikdy by však nemali stáť na rebríčku vyššie ako váš manželský vzťah. Bohu viac záleží na láske a pokoji medzi vami dvoma ako na dlhoročných tradíciách.

3) Chráňte svoje manželstvo: Jeho rodina je dôležitá. Vaša rodina je dôležitá. Ale vaše manželstvo je vašou prvou prioritou, takže sa rozhodujte spoločne, aby boli rozhodnutia v súlade s touto prioritou.

4) Uľahčite si to: Viem, že sa to ľahšie hovorí, ako robí. Ale čo ak účasť na každej udalosti a dodržiavanie každej tradície bude stáť pokoj vo vašom dome. Myslíte si, že to stojí za to? Pravdepodobne nie. Ak chcete zmierniť stres, buďte ochotná vzdať sa niektorých činností.

5) Držte sa svojho rozpočtu: Sviatočný stres niekedy pramení aj z finančného tlaku, preto si stanovte rozpočet a potom ho dodržte. Skráťte zoznam darčekov, dom zdobte jednoducho a niektoré darčeky, ozdoby a pečivo urobte doma. Dlh vždy tlmí radosť z oslavy.

6) Buďte k sebe ohľaduplní: môj manžel je napríklad extrovert a ja som introvert. V podstate má „párty“ oveľa radšej ako ja. Snažíme sa teda vyhovieť jeden druhému - každý z nás sa niečoho vzdáva kvôli tomu druhému.

7) Nech je Kristus vždy vo vašom strede: On je dôvod, prečo oslavujeme Vianoce. Nejde o darčeky, posielanie pohľadníc, jedlo, zábavu dokonca ani o rodinu. Ide o radosť z Kráľa pokoja, amen.

Lebo chlapček sa nám narodil, daný je nám syn,
na jeho pleciach bude spočívať vláda
a jeho meno bude Obdivuhodný radca, Mocný Boh, Večný Otec, Knieža pokoja.
Iz 9,5

Verím, že vám niektoré rady pomôžu v tomto roku prežiť a užiť si radostné Vianoce, plné lásky.

A na záver, ak vás niekdy pozvem na „malé občerstvenie“ … tak už viete, že to myslím doslovne. :)

Prajem vám veľa požehnania aj pre vaše rodiny, keď budete spolu oslavovať narodenie Krista-dieťaťa a Kráľa!

Veľa milosti.

Lisa Jacobson

7 Ways to Lovingly Prepare Your Marriage for the Holidays - Club31Women

Čo ďalšie ťa chytí za srdce?

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk