Ako prežívať lásku z Prvého listu Korinťanom v manželstve

Ako prežívať lásku z Prvého listu Korinťanom v manželstve

Magazín Ver.sk 24.03.2021 4 minúty na prečítanie

Napísala: Lisa Jacobson

Vidíte vo svojom manželstve lásku z Prvého listu Korinťanom, kapitola 13? Ako sa tieto slová dajú prežívať v praxi?

Raz sme si užívali príjemný sobotný večer. Pozerali sme rodinný film s našou dcérou na vozíku, mali sme veľké misy horúcich pukancov a poháre naplnené perlivou minerálkou. Takto si naša dcéra predstavuje dokonalý večer.

Ale uprostred filmu mi zazvonil mobil a ja som sa dozvedela, že som zanedbala jeden dôležitý detail čo sa týka nášho syna. Zabudla som na niečo, na čo sa zabudnúť v žiadnom prípade nemalo. Cítila som sa hrozne, ale ako som to mala vedieť? Informácie neboli špecifikované. A tak som to s ľútosťou spomenula pred manželom. Jeho reakcia bola dosť nečakaná. Väčšinou býva tolerantný, ale tento raz ho moja chyba veľmi, veľmi rozrušila.

„Považujem to za úplné zlyhanie rodiča!“ vyslovil dosť intenzívne.

A keďže som za túto vec bola zodpovedná výlučne ja, tak som pochopila, že „úplným zlyhaním rodiča“ myslel mňa.

A páni, hrozne ma to naštvalo! Bolo to veľmi nespravodlivé a ranilo ma to. Našťastie som mala pred sebou obrovskú misu pukancov, a tak som zatínala zuby do každého pukanca... a nereagovala na jeho slová.

Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, láska sa nevystatuje a nenadúva; nespráva sa neslušne, nehľadá svoj prospech, nerozčuľuje sa, nepočíta krivdy; neraduje sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy; všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa a všetko vydrží. 1 Korinťanom 13

Prinášať Biblickú lásku do tvojho manželstva

Nevnímala som celú druhú polovicu filmu, bojovala som s tým, aby som ovládla svoju zúrivosť nad jeho nespravodlivou poznámkou.

Ale potom... spomenula som si na citát z Biblie „nerozčuľuje sa, nepočíta krivdy“. Duch Svätý mi jemne pripomenul tieto slová, ktoré sme spolu s manželom študovali v 1 Liste Korinťanom 13 – v kapitole o láske – a pripravovali sme o tom náš podcast.

Okamžite som sa cítila usvedčená. Pretože láska sa nerozčuľuje nad malou krivdou. Biblická láska hovorí, že by som nemala byť prehnane vzťahovačná. Nemala by som tak rýchlo vzplanúť. Tak rýchle sa nahnevať a uhryznúť... Inými slovami, nenechať sa ľahko vyprovokovať.

Takže, keď sa film skončil, otočila som sa k manželovi a jemne som mu oznámila: „Musím ti povedať, že ma tvoje slová urazili.“

Nemusela som mu povedať nič viac, pretože on okamžite pochopil čo a prečo.

Skôr než sa podelím s tým, čo sa stalo potom, mala by som povedať, že takto to nebolo vždy. Ak by sa to stalo v minulosti, bola by som nahnevaná. Pravdepodobne by som mu ani nedala príležitosť, aby sa ospravedlnil. Zamerala by som sa na to, aby mu dala najavo, ako veľmi hlboko ma urazil.

Ale vďaka 1 Listu Korinťanom a Duchu Svätému dostal šancu.

Hneď sa mi ospravedlnil a poprosil ma o odpustenie. Ale to nebolo všetko. Ešte mi poďakoval za to, že som nevybuchla a povedal, o koľko ľahšie mu bolo „počuť to“ takto.

Nemohla som si pomôcť, ale premýšľala som nad tým, ako ľahko sme tentokrát situáciu vyriešili. Namiesto toho, aby sme strávili celý večer so zlým pocitom nepochopenia, sme si mohli spolu s láskou užiť zvyšok večera.

V tejto konkrétnej situácii som musela začať u seba.

Takže, dovoľte mi teraz opýtať sa. Keď premýšľate o sebe a o svojom manželstve... čo vás opisuje? Necháte sa ľahko vyprovokovať? Rýchle reagujete negatívne na to, čo vám manžel povie, alebo urobí?

Pretože, ak milujeme jeden druhého – biblickým spôsobom – neurobíme to takto. Ak si chceme vychutnať to najlepšie čo nám Boh dáva, budeme brať vážne Božiu cestu, ktorá je pre nás jasne naznačená v Jeho Slove!

Ako sa tešiť z lásky opísanej v Liste Korinťanom 13 vo vašom manželstve Prvý list Korinťanom 13 kapitola

Milujete obetavo?

Láska nehľadí len na seba, nedá sa ľahko vyprovokovať, nemyslí na zlé.

Pravda je, že „šťastne až na veky“ znamená,, že urobím každý deň veľa rozhodnutí, ktoré hovoria „Milujem ťa“ a nehľadáme možnosti, ktoré hovoria „Milujem seba“ . A to je to, o čom je List Korinťanom 13 – nezištná láska – opisujú vás tieto slová?

Howto Enjoy a First Corinthians 13 Love in Your Marriage - Club31Women

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové