Hillsong Young&Free na Lumene 2019

Hillsong Young&Free na Lumene 2019

Magazín Ver.sk 20.03.2019 3 minúty na prečítanie

Čím všetkým si prešiel za posledné roky Festival Lumen? Istý čas sa zdalo, že s ním skončíte, avšak posledné roky je opäť na vzostupe.

Festival Lumen si prešiel rokmi mnohými zmenami, a tak ako aj ľudia zrejú, získavajú nové rozhľady, tak aj Festival Lumen rokmi zreje k lepšiemu a snaží sa ísť s dobou. Je pravda, že isté roky to nevyzeralo moc dobre, nakoľko najhlavnejšia časť Festivalu Lumen je zdarma a sponzorov je každým rokom menej a menej. No však zrodil sa nápad či by tento projekt finančne nepodporili aj ľudia pomocou webovej stránky Festivalu Lumen. A kedže Pán Boh sa stará, postaral sa, aby aj tento veľký a nádherný projekt nešiel do dejín.

Kto navštevuje tento festival? Z akého prostredia sú registrovaní účastníci? Ide hlavne o mládež, ktorá je v nejakom spojení s rehoľou Saleziánov?

Popravde, nemáme pri kúpe lístkov nejakú anketu ohľadom toho, odkiaľ účastníci pochádzajú. No však nejaké prieskumy sme si spravili a boli sme milo prekvapení, že mladí nie sú len zo Saleziánskej rehole, ale z celého Slovenska. Dokonca zisťujeme, že k nám začínajú prichádzať aj ľudia zo zahraničia.

Program na hlavnom pódiu je dostupný pre všetkých okoloidúcich. Akú máte skúsenosť s bežnými návštevníkmi? Máte nejakú spätnú väzbu na program aj od tejto skupiny?

Nakoľko má Festival Lumen nenásilnou formou aj evanjelizačný charakter, je otvorený všetkým ľuďom, nielen kresťanom. Snažíme sa od týchto ľudí získavať čo najviac spätnej väzby, aby sme vedeli, v čom sa zlepšiť a kam Festival Lumen posúvať. Veľa krát nám príde mail ako po dlhých rokoch išli okolo Festivalu Lumen a len sa tak zastavili a vtiahlo ich to natoľko, že hneď na festivale išli po rokoch na svätú spoveď.

Tento rok ste pozvali svetoznáme hudobné zoskupenie Hillsong Young&Free, ako prišlo k tomuto nápadu?

Tento nápad sme mali už viac rokov, ale nikdy sme ho nejako nahlas nevyslovili. Až tento rok sa náš programový riaditeľ rozhodol, že im napíše a slovo dalo slovo a zasa sa nám Pán Boh postará o krásny program.

Boli ochotní prísť bez prehovárania, alebo ako s nimi prebiehali rozhovory?

Nejako extra sme ich prehovárať nemuseli. Kapelám vždy ukážeme fotku večerného námestia a neopakovateľnej atmosféry a zväčša už záleží len od ich času a samozrejme aj našich financií.

Mali nejaké výnimočné požiadavky na vás?

Kapely majú vždy nejaké výnimočné požiadavky, ale nás už len tak čo neprekvapí a vždy sa snažíme byť ešte lepšie pripravení, ako sú požiadavky.

Hillsong je známy tým, že hrá štýl WORSHIP. Aký je záujem o takúto hudbu medzi mladými?

O štýl Worship je medzi mladými dosť veľký záujem, práve preto sa snažíme mladým na Festivale Lumen priniesť dostatok toho, o čo majú záujem. Pre štýl WORSHIP sme spravili aj špeciálny program v zóne XL s názvom WORSHIP NIGHT.

Na čo všetko sa môžeme v ich podaní tešiť, budú mať aj nejaký program mimo pódia?

Na túto otázku bohužiaľ odpovedať nemôžem, ale čo môžem povedať, že to bude naozaj veľkolepé a všetkým odporúčame prísť a presvedčiť sa na vlastné oči.

Dnes je veľa aj rôznej inej ponuky, kde sa človek môže kultúrne vyžiť. Prečo majú prísť ľudia práve do Trnavy na FestivalLumen?

Ponúk je naozaj veľa, no však jedine na Festivale Lumen nájdete najväčšiu rozmanitosť hudobných štýlov, workshopov a rôznych divadelných predstavení. Preto Festival Lumen.

A ešte praktická otázka. Kedy bude prebiehať Festival Lumen?

Festival Lumen sa bude tento rok konať v termíne od 7.-8.júna na Trojičnom námestí v Trnave a na ďalších bočných stageoch v centre mesta Trnava. Viac pravidelne aktualizovaných informácií nájdete na web stránke festivalu www.festivallumen.sk

 

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk