Kde je moje srdce

Kde je moje srdce

Magazín Ver.sk 03.09.2019 3 minúty na prečítanie

Kde je moje srdce?

„Budete ma hľadať a nájdete ma, lebo ma budete hľadať celým svojím srdcom.“ Jeremiáš 29, 13

Sme ľudia. Pozeráme sa na veci okolo nás a podľa toho, čo vidíme, si tvoríme úsudok. Boh však neposudzuje podľa vonkajšieho vzhľadu. On hľadí na srdce. Veľmi dobre to môžeme vidieť na tom, ako si povolal kráľa Dávida. Dávid bol vybratý spomedzi svojich bratov, ktorí vyzerali hodní pre veľké veci. Mal totiž srdce plné túžby po Bohu, a to bolo podstatnejšie než jeho zovňajšok. Preto si ho Boh vyvolil za kráľa.

Boh miluje všetkých rovnako, ale dalo by sa povedať, že jeho konanie v nás je obmedzené tým, nakoľko Ho hľadáme. A toto sa deje v modlitbe, kedy sa ukazujú skutočné túžby nášho srdca. Božie slovo hovorí: „Lebo kde je tvoj poklad tam bude aj tvoje srdce.“ Mali by sme si položiť otázku: „Kde je moje srdce, keď som pred Bohom? Nezáleží na tom, ako sa modlíme. Kľúčové je, čo sa počas modlitby deje v našom srdci.

V Knihe Sirachovcovej, v tretej kapitole sa hovorí: „Srdce, ktoré kráča po dvoch cestách nedosiahne úspech. A človek zlého srdca príde po nich k pádu.“  Boha zaujímajú naše motívy. Myslím, že sú pre neho dôležitejšie než výsledok nášho snaženia. On sa pozerá na pravosť skutkov a nie iba na to, či to vyšlo.Táto téma „nerozdeleného srdca“ sa tiahne celou Bibliou. Srdce, ktoré nie je rozdelené, „horí. My sami si nevieme rozohriať srdce, ani sa prinútiť mať vrúcne pocity. Keď však prichádza Boh, zrazu to chápeme. Keď Boha hľadáme celým srdcom a On prichádza, vidíme, že naše srdce reaguje. Veď Boh nám v Biblii hovorí: „Ak ma budete hľadať celým svojím srdcom, dám sa vám nájsť.“

Je to úžasný prísľub! Viera začína v našom vnútri. Má byť úprimná a založená na bázni pred Bohom. Ak budeme žiť s takýmto postojom, postupne budeme vo všedných chvíľach nachádzať Božie konanie a jeho blízkosť, lebo naše srdce bude nastavené na to, že Boh koná a je nám vždy na blízku.

Ak si človekom, ktorý hľadá Boha, výzvou pre teba je hľadať ho každý deň. On chce konať denne. Staň sa tým, kto si nebude všímať len veľké zázraky, ale bude vidieť Boha vo všetkých maličkostiach.Preto ťa pozývam, aby si sa pýtal: Kde je moje srdce počas dňa? Nehľadaj Boha len v nedeľu v kostole, hľadaj ho aj počas všedných dní.

Verím, že Boh túži rozohriať naše srdce. On vie, že horiace srdce robí úplne iné veci ako chladné srdce. Keď robíme veci zo srdca, keď je naše srdce horlivé, nesnažíme sa svojou prácou zaslúžiť Božiu blízkosť. Keď robíme veci zo srdca, robíme ich preto, lebo jednoducho nemôžeme inak. Keď ja ako otec milujem svojich synov, a ako manžel milujem svoju manželku, tak jednoducho nemôžem inak.

V tejto chvíli prežívam, že som bol jeden deň preč a nebol som s chlapcami. Dnes ráno, keď som kráčal do práce, moje srdce mi hovorilo, že ich chcem zaviezť do škôlky, lebo s nimi túžim byť aspoň chvíľku pred tým, ako prídem do práce. A tak som zavolal manželke, že ich dnes pôjdem odprevadiť ja. Nemohol som inak, lebo ich veľmi milujem.

Keď žijeme s nerozdeleným srdcom, deje sa to, čo prežíval kráľ Dávid. Bol ochotný bojovať a zápasiť s levom a uctievať Boha aj v skrytosti. Pretože to je kľúčové. V skrytosti sa ukazuje náš charakter a naše srdce. A keď potom prídu skúšky a problémy, hľadáme Boha a jeho riešenie. Tak sa nám nestane, že by skúšky rozbili naše vnútro. Naše srdce totiž bude celistvé. Hľadaj Boha celým svojím srdcom. Keď to začneš robiť, Boh bude mať priestor ho budovať a pretvárať tak, ako by si to sám nikdy nedokázal.Vyplň formulár so súťažnými otázkami TU a 31. januára 2020 losujeme troch výhercov, ktorí získajú tri nákupné poukážky v hodnote 30, 20, 10 EUR vo Ver.sk.

Výhercov budeme kontaktovať začiatkom februára 2020.

Čo ďalšie ťa chytí za srdce?

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk