Kresťanská konferencia pre podnikateľov: Antikrehká firma

Kresťanská konferencia pre podnikateľov: Antikrehká firma

Magazín Ver.sk 31.01.2019 4 minúty na prečítanie

Vo februári (6. - 7. 2.) 2019 organizuje Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina (Martindom) už tretíkrát kresťanskú konferenciu pre podnikateľov. Mário Tomášik, líder spoločenstva Martindom, predstavuje tému i “vychytávky” tohto ročníka stretnutia kresťanských podnikateľov v Kúpeľoch Nimnica.

Slovenskí podnikatelia majú možnosti zúčastniť sa množstva rôznorodých akcií, seminárov a konferencií, ktoré im sľubujú návody na vylepšenie ich biznisu. Prečo by mali prísť práve na kresťanskú konferenciu pre podnikateľov, ktorú organizujete? Čím je výnimočná?

V čom je naša konferencia výnimočná? Možno nepoužijem slovo "výnimočná", aby to "nesmrdelo" pýchou, ale myslím si, že jej veľkým prínosom je, že spája tri dôležité faktory. V prvom rade obsah je veľmi kvalitný. Zárukou nie sú len témy, ale hlavne prednášajúci: Janko Košturiak, Marián Kolník, Tim Everding, Ondro Sočuvka, Vladko Maslák  i ďalší sú naozaj ľudia, ktorí vo svojich oblastiach dosiahli veľmi veľa a je mi cťou, že ich môžem nazývať mojimi priateľmi. Ďalším faktorom je skutočnosť, že súčasťou konferencie je aj duchovný program, ktorý je na podujatiach tohto typu priam raritou. Tretí rozmer je atmosféra konferencie. Prijatie, spolupráca, networking. Nie je povolený fundraising ani ponúkanie poistenia či náboru do štruktúr multilevel marketingu. Samozrejmosťou je kvalitná organizácia zo strany nášho tímu a profesionálne služby kúpeľov Nimnica. Mix týchto vecí spôsobuje príťažlivosť konferencie.

Témou konferencie bude "Antikrehká firma". Čo si majú podnikatelia predstaviť pod týmto pojmom?

Antikrehkosť je vlastnosť systému alebo firmy, ktorá sa prejavuje tým, že firma nadobudne zvýšenú odolnosť alebo pevnosť ako dôsledok prekonania krízy, šoku, prudkej zmeny alebo nerovnováhy. Vidíme, že v dnešnej rýchlej dobe na podnikateľov pôsobí veľa stresových faktorov.  V stresoch a pod tlakom sa odhaľuje zraniteľnosť a krehkosť vzťahov a procesov vo firme. Spolu sa pokúsime zistiť, čo robiť, aby naše firmy v týchto tlakoch nielen obstáli, ale aby sa pre nás tieto situácie stali obohatením a zdrojom rastu.

Na aké mená ste "stavili" tento rok? Kto bude medzi rečníkmi?

Ako som už spomenul, medzi rečníkmi konferencie nebudú ani tentokrát chýbať Ján Košturiak, podnikateľ, zakladateľ Podnikateľskej univerzity a autor viacerých kníh, a Marián Kolník, vrcholový manažér v nadnárodných firmách, certifikovaný kouč a majiteľ konzultačnej firmy CIRE Consulting. Opätovne vystúpia aj Timothy Everding, generálny riaditeľ a majiteľ spoločností zaoberajúcich sa výstavbou a správou nehnuteľností v USA, a psychologička a koučka Denisa Zlevská. Program obohatia aj ďalšie ženy pôsobiace v biznise - Mária Podhradská, umelkyňa a zakladateľka projektu Spievankovo, a Milena Košturiaková, ktorá spolu s manželom pôsobí v spoločnosti IPA Slovakia a v OZ Dobrý Pastier. Ďalším zaujímavým hosťom bude Ondrej Sočuvka, zakladateľ Stredoeurópskej podnikateľskej a sociálnej iniciatívy a zakladajúci člen slovenskej alumni organizácie The Fund for American Studies. Jeden zo vstupov budem mať aj ja a spoločnú svätú omšu na záver programu bude sláviť kňaz Vladko Maslák.

 Spomenuli ste, že súčasťou konferencie je aj duchovný program. Čo presne zahŕňa? Majú oň podnikatelia záujem?

Možno vás to prekvapí, ale mnoho ľudí prichádza na túto konferenciu hlavne kvôli duchovnému rozmeru. Kvôli modlitbám chvál, kvôli modlitbovej službe, ktorá je pre nich k dispozícii, kvôli duchovnému spoločenstvu, ktoré tam môžu zažiť. Mnohí účastníci sú zároveň členmi modlitbových podnikateľských stretiek, kde sa pravidelne stretávajú, zdieľajú, modlia.

Konferenciu pre podnikateľov organizuje spoločenstvo Martindom tretíkrát. Pripravujete aj nejaké novinky a zaujímavosti oproti predošlým ročníkom? Na čo sa môžu účastníci tešiť?

Po minuloročnom úspechu, kedy sa na konferenciu prihlásilo viac účastníkov než bolo možné kapacitne prijať, sa tešíme, že tento ročník sa bude konať v novej modernej hale s kapacitou 300 miest. Pre podnikateľov je veľmi vzácna príležitosť spoznať sa a porozprávať sa s ostatnými účastníkmi. Častokrát práve v neformálnych rozhovoroch získavajú zaujímavú inšpiráciu, pohľad z inej perspektívy alebo partnera v podnikaní.  Aj preto sme tento rok zaradili do programu moderovanú networkingovú aktivitu, pomocou ktorej bude ešte ľahšie spoznať nových zaujímavých ľudí. Program bude dynamickejší, budeme mať viac kratších prednášok a využijeme pri nich aj rôzne aplikácie pre vyššiu interakciu účastníkov s rečníkmi.

Kvôli čomu sa oplatí účastníkom prísť už deň vopred na tzv. "rozšírený program" konferencie?

Najväčší priestor pre diskusie bude práve deň pred konferenciu, v stredu 6. 2. 2019, vrámci rozšíreného programu konferencie. V rozšírenom programe bude spolu s wellness oddychom pripravená moderovaná networkingová aktivita - teda možnosť spoznať sa s inými kresťanskými podnikateľmi. Ďalšou súčasťou programu bude prednáška a diskusia s uznávaným koučom Mariánom Kolníkom a vo večernom programe je zaradená prednáška, diskusia a čas modlitby s Timom Everdingom. Program konferencie a registráciu môžete nájsť na stránke www.rozvijame.sk

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk