Kurz základov kresťana - KZK

Kurz základov kresťana - KZK

Magazín Ver.sk 05.02.2019 2 minúty na prečítanie

So Zlaticou Hoppanovou, vedúcou Kurzu základov kresťana, sme sa porozprávali o tom, prečo sa na tento kurz prihlásiť.

Zlatka, vieš prosím povedať, čo je to presne  Kurz základov kresťana?

Je to kurz, ktorý obsahuje 14 tém, čo je 10 stretnutí, ktoré prebiehajú v týždenných intervaloch a na ktorom si každý jeden z účastníkov bude môcť buď upevniť, alebo vybudovať základy viery.

Prostredníctvom tohto kurzu sa mu otvoria dvere do života Cirkvi bez anonymity. Bude mať možnosť nahliadnuť, aké je to byť súčasťou kresťanov, ktorí poznajú Ježiša osobne a nasledujú ho a vzájomne si pomáhajú.Prostriedky a metódy budú síce rovnaké ako na každom kurze – slovo/prednášky, ale budeme sa spolu modliť, takže očakávame, že Boh bude počas toho kurzu meniť naše srdcia a postoje.

Pre koho je tento kurz  určený?

Tento kurz je určený pre všetkých tých, ktorí sú už unavení z priemernosti života, pre tých, ktorí sú sklamaní a frustrovaní... Pre tých, ktorí chcú viac a zistili, že túto ich túžbu nevie zaplniť ani úspešná kariéra, manželstvo, priatelia...ale aj pre tých ktorí tušia, že teda ak existuje ten Pán Boh, tak potom musí konať mocne a hmatateľne aj v našej dobe a chcú sa o tom presvedčiť.

Ak ho teda absolvujem, už budem vedieť všetko o Pánu Bohu?

Keď ho absolvuješ, tak verím, že budeš mať túžbu spoznať Ho ešte viac, ale nebudeš vedieť o ňom všetko. Ani sa to nedá, Boh sa nedá „vedieť“, ale dá sa poznať, čo doslova znamená milovať. Takže nech to vyznieva akokoľvek...môže sa ti stať, že po absolvovaní kurzu zistíš, že si sa zamiloval resp. prežil, že si bezpodmienečne milovaný. To je modlitba celého tímu KZK, aby účastníci mali túto osobnú skúsenosť.

Čo treba po takom kurze robiť ďalej?

Hmmm, len to čo robí každý kto je zaľúbený...rozprávať sa, odhaľovať svoje vnútro, hľadať ďalšie spôsoby ako potešiť Pána Boha a robiť mu radosť. Prakticky to znamená modliť sa tak, že Mu všetko čo ťa trápi vyrozprávaš, čítať Božie slovo- Bibliu a tiež robiť mu radosť tým, že budeš zrazu nablízku iným ľuďom alebo dovolíš, aby ti  boli oni nablízku viac ako doteraz. To sa deje hlavne v spoločenstve a preto povzbudzujeme každého kto chce mať živú vieru,  aby prichádzal do spoločenstva a začlenili sa do malej modlitebnej skupinky. Je to jedna z najklúčovejšich vecí pre život kresťana.

Toto vyzerá naozaj zaujímavo. Ako sa môžem prihlásiť a kedy sa kurz koná?

Kurz sa koná od 21.2.2019 do 15.5.2019, vždy vo štvrtok, so začiatkom o 18:00. V kurze je aj jedna víkendovka v termíne 5. - 7. 4. 2019. Kurz bude prebiehať v priestoroch spoločenstva Martindom na Rožňavskej 17- TU nájdete presné info.

Cena kurzu je 50 Eur.                                                                                

Prihlásiť sa môžeš   >>TU<<

Čo ďalšie ťa chytí za srdce?

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk